liian nuoriko?!?

Mitä mieltä ootte ku oon ihastunu yhteen jätkään joka on 18, eli tämän vuoden abi. Ite oon tässä piakkoin 16. Onko mulla mitään mahiksia tähän jätkään? Onko ikäero liian suuri?
Mitä luulette ajatteleekohan se jätkä et oon vielä ihan pentu?!
8418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tietysti on mahdollisuudet. Yleensähän sällit katselevatkin vähän nuorempaa naista... ;)

Kiinni vain kuin sika limppuun jottei mene ohitse ja parempiin suihin! :)

Äänestä

oot pikkasen liian nuori,se on korkeintaan se vuos taaksepäin!

Äänestä
  • haista ny paska tietty sil on mahkuja

    Äänestä

No, mulla ja mun jätkällä on kaks vuotta ikäeroa, se on 18 ja mä 16 (täytän kyllä kohta seitsemäntoista ja se mun jäspyli täyttää syksyllä 19) ja ollaan oltu puolitoista vuotta yhdessä, muuttamassa yhteen ja rakastetaan toisiamme aivan jumalattomasti. Ei oo ollu mitään ongelmia ja mun ukkonikin sanoo et se ei millään usko et oon sitä kaks vuotta nuorempi.

Yleensähän se on niin että jätkän pitäisi olla se pari vuotta vanhempi, koska jätkät tulee varmaan koko ikänsä pari vuotta naisia myöhässä ainakin älykkyydeltään :) Eli jos haluat henkisellä tasolla sinun tasoisesi miehen, ota pari vuotta vanhempi!

Ja ei ikä ainakaan vaikuta mahiksiin, munkin ukot on ollu aina mua vanhempia!

Äänestä

Mulla on paljon kavereita jotka seurustelee ainaki 5 vuotta vanhemman jätkän kaa ku ite on! Ja eikä se niitä näytä haittaavan! Eikä haittais muakaan! Ei rakkaus kato ikää vaan syvälle silmiin!!!!!!!!!
Iske KIINNI Siihen Vaan!!!!!!!!!!!

Äänestä

et tosiaankaan ole liian nuori...tai siss että jos molemmat tykkää oikeesti toisistaan ni siinä ei sillon ikäerot haittaa...!ja ite olen 16 ja ukko täyttää toukokuussa 19...et silleen...tsemppiä sulle...etköhän sä jotenki saa sen piiritettyä...:)

Äänestä

mun systeri oli 15 kun alko seurustelee 18wee pojan kaa!joten se voi olla mahollista...riippuu tietty jätkästä!

Äänestä

no ei tuo viel mitää...mäkin oon epätoivosesti rakastunu abiin,mut oon vasta 14!kun tutustuin siihe,en ees tienny,et se on niin vanha!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


just me.. kirjoitti:

Mitä mieltä ootte ku oon ihastunu yhteen jätkään joka on 18, eli tämän vuoden abi. Ite oon tässä piakkoin 16. Onko mulla mitään mahiksia tähän jätkään? Onko ikäero liian suuri?
Mitä luulette ajatteleekohan se jätkä et oon vielä ihan pentu?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu