Muurahaiset tuloo

muurahaiset_tuloo

Minkähän moinen invaasio tässä on edessä asuntooni, kun nyt jo on näkynyt kaksi yksittäistä pientä ja ruskeaa muurahaista lattialla tallustelemassa, tai no, toinen oli pöydällä?

En siis ymmärrä tätä. Asun metsän laidalla sijaitsevassa kerrostalossa, asuntoni on toisessa kerroksessa, parina aikaisempana vuotena, keväällä ensin ja toisella kertaa kesemmällä, kämppään on tullut muurahaisia enemmän kuin tarpeeksi ja nimenomaan keittiöön. Ekalla kerralla näytti että tulevat lattialistan alta, toisella kertaa tuuletusikkunasta joka ollut auki.

No, nyt on keväällä ollut pakko pitää taas sitä tuuletusikkunaa auki, kun ilmeisestikin viereisestä tyhjäksi jääneestä kämpästä tulvii minun puolelleni viemäriperäisiä hajuja. Että olisko nämä kaksi yksittäistä nyt sitten sieltä ikkunasta kömpineet! Tämä on käsittämätöntä... etenkin jos ja kun ensimmäisellä kerralla tulivat lattialistan alta, niin silloinhan talon rakenteisiin ovat tehneet polkuja... isäntää ei kiinnosta vaikka on ilmoitus tehty kummallakin kerralla. Ekalla kerralla huoltomiestä oikein nauratti, ai, että muurahaisia!

No, se on nyt vaan jostain kiskottava rahaa ja lähdettävä tästä kämpästä vetään... Minä en rupea miksikään muurahaiskuningattareksi!

H...tti

2

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pierujonne

      Siellähän ns. luonnossa on semmoisia alueita missä on paljon puita... mikäs se nimitys nyt olikaan... ainiin metsä niin on kuulemma semmoisia pieruhaiskekoja vai mitänenyt olikaan, ainakin oon kuullu että jotkut hullut istuu semmosessa paljaalla persiillä niin olisko ne semmosia pieruhaisia mitä semmosessa keossa asustelee?

      • hieno_teksti_peukut

        Miten sinun aivopierusi liittyi aloittajan asiaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3139
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2487
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2126
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2035
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1584
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1550
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1158
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe