Rupesin kylmäilemään

Ostin liddistä halvinta olutta ja parsakaalin. Vanhentunutta jauhelihaa en löytänyt mutta kaapissa on jotain halpoja nakkeja.

Sätkää en viitsi poltella kun olen lopettanut jo vuosia sitten.
1579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Voihan sitä silti muutaman röökin kääräistä pöytää vasten noin niinkun tunnelman vuoksi. Muista purkaa tietokone lattialle patterin viereen ja laulaa hanuri biisejä liesituulettimeen. Ja ovipönkkä sähköansan kanssa on erittäin oleellinen asia muistaa jos haluat kylmistellä

Äänestä

Ja voin viimeistellä tunnelmasi antamalla ovihyökkäyksen

Äänestä

Heivaa kaikki huonekalusi myös mäkeen, ja katsele piirrettyjä pienestä vanhasta tietokoneen näytöstä. Kylkimiinan saat lähimmältä armeijan varikolta, yöllä erinäisten työkalujen avulla.

Äänestä

Verhot pitää ottaa pois ikkunoista, rikkoa pesukoneen rumpu niin että se rei'ittää vaatteet pilalle, hommata jostain mummis ja pulkka. Sitten pitää kasata ulko-ovelle huonekaluista ovipönkkä, laittaa pelkkää vettä kahvinkeittimeen kurluttamaan, myhäillä mahtavaa parsakaalipuskaa, laittaa toimeentulotukihakemus jne jne jne. Tekemistä riittää vielä.

Äänestä
  • Nyt alkoi niin pahasti naurattamaan että olin pissata housuun. :)

    Äänestä

  • UPDATE_11430671 kirjoitti:

    Nyt alkoi niin pahasti naurattamaan että olin pissata housuun. :)

    Miksi? Onko xanoreita mennyt taas purkillinen?

    Äänestä

Onko sinulla homoilukeppi millä voit jumpata tai rakentaa siitä taistelukeihään?

Äänestä

Mä koitin kerran, mut ei se bisse uppoa.

Jos minä alkaisin kylmistelemään niin pitäis siivota kämppä ja pestä hella ja tiskiallas.

Äänestä
  • Ja avata tietokone eli koppa auki aste-ero on todella merkittävä jopa,,, hups,,, siinä ei olekaan aste-eroa lämmössä, itse asiassa päinvastoin ja koppa suojaa pölyltä mutta pitäähän se dorka olla,,, :)

    Äänestä

  • Mulla on ollut kopan sivulevy pois paikaltaan ja on kerännyt pölyä ja sen huomaa lämpöjen nousuna. En oo vaan jaksanut laitta suojaa takas, ku tää kone menee lepikkoon pian.

    Kylmistelyyn kuuluu myös sonyn langattomat kuulokkeet ja panasonicin kamera. Niin ja näyttö jakkaran päälle. Jos on iso telkku niin kunnon saunajakkara ajaa saman asian. Jakkaran jalat pitää olla täsmälleen oikeassa kohtaan.

    Äänestä

  • Sakarahauka kirjoitti:

    Mulla on ollut kopan sivulevy pois paikaltaan ja on kerännyt pölyä ja sen huomaa lämpöjen nousuna. En oo vaan jaksanut laitta suojaa takas, ku tää kone menee lepikkoon pian.

    Kylmistelyyn kuuluu myös sonyn langattomat kuulokkeet ja panasonicin kamera. Niin ja näyttö jakkaran päälle. Jos on iso telkku niin kunnon saunajakkara ajaa saman asian. Jakkaran jalat pitää olla täsmälleen oikeassa kohtaan.

    speedfan,,, kokeile,,,
    http://www.almico.com/speedfan.php

    Äänestä


  • UPDATE_11430671 kirjoitti:

    Ehdottoman luotettava muuten en laittaisi linkkiä.

    Homo alkoi taas lässyttämään itsensä kanssa.

    Äänestä

  • UPDATE_11430671 kirjoitti:

    On mulla toi ohjelma, mutta kiitoksia vinkistä. Hyvä ohjelma!

    Äänestä

  • haukan.syttyrät kirjoitti:

    On mulla toi ohjelma, mutta kiitoksia vinkistä. Hyvä ohjelma!

    Juu se tarkkailee samalla myös kovalevyjen lämpötiloja. Kone on levällään lattialla vain sen takia, koska osien vaihto on niin hemmetin kätevää. Ei tartte taskulampun kanssa kyykistellä kotelon sisällä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


päiväni_kylmiksenä kirjoitti:

Ostin liddistä halvinta olutta ja parsakaalin. Vanhentunutta jauhelihaa en löytänyt mutta kaapissa on jotain halpoja nakkeja.

Sätkää en viitsi poltella kun olen lopettanut jo vuosia sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu