Bensa

siis 316i E36, välillä tulee sisälle bensan haju. (tyhjäkäynnillä ja joskus ajon aikana,hidastettaessa) Ei näy vuotoja. Onko järjestelmä jostain tukossa vai mistä vois johtua?
1226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

niin se haju tulee todennäköisesti imusarjan takana olevista bensaletkuista. Letkuihin on saatavissa merkkiliikkeessä korjaussarja (2kpl noin 5 cm mittaisia letkuja klemmarit). Letkujen vaihtoa varten pitää imusarja irrottaa lohkosta (itse teetin pikahuollossa, jossa kerrottiin olevan vakiovika autoa katsomatta).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haisee kirjoitti:

siis 316i E36, välillä tulee sisälle bensan haju. (tyhjäkäynnillä ja joskus ajon aikana,hidastettaessa) Ei näy vuotoja. Onko järjestelmä jostain tukossa vai mistä vois johtua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu