http://greencleankuopio-fi.weebly.com/koti.html
Firman nettisivut ei herätä luottamusta..on aika huono soomi. Onko kukaan kokeillut tuota palvelua ja miten on toiminut?
Kokemuksia Toriparkin autonpesusta?
10
800
Vastaukset
- ei-kiitos
Autonpesu ilman vettä, naarmuja tulee varmasti maalipintaan.
Olisivat mieluummin tehneet torinalusparkkiin TI-pesupaikkoja niinkuin muissakin kaupungeissa on.- parkkihallejakiertänyt
Voisitko luetella toriparkit joissa saa itse pestä autonsa Suomessa?Itse en tiedä yhtään vaan yleensä niissä on aina yrittäjä.Luulenpa ettet oikeasti tiedä yhtään.Ja kannattaa puhua parkkihalleista.
- Kätevää
Eikö siinä toripilkkisäiliön vierellä voi pestä? Kai siinä säiliössä on jonkinlainen tyhjennyshana, mistä voi ottaa kahteen pesusankoon vettä!
- autonpesusta.puhe
parkkihallejakiertänyt kirjoitti:
Voisitko luetella toriparkit joissa saa itse pestä autonsa Suomessa?Itse en tiedä yhtään vaan yleensä niissä on aina yrittäjä.Luulenpa ettet oikeasti tiedä yhtään.Ja kannattaa puhua parkkihalleista.
Olipa taas niin tyhjänpäiväinen "vastaus" että olisit saanut jättää laittamatta, takerrut johonkin mitättömään sivuseikkaan ja ohitat itse asiasisällön. Tällaisen idioottimaisen saivartelun takia koko Suomi on nykyään euroopan huonoimmassa jamassa! Muualla osataan keskittyä asiaan eikä tuollaiseen pikkusieluiseen ja täysin tyhjänpäiväiseen nokitteluun.
- Uussaw
Kerran käytin, hyvältä näytti lopputulos. Mielestäni edullinen hinta käsinpesuksi ja kätevää, jos muutenkin asioimassa Toriparkin kautta. Aion käyttää jatkossakin ja mainostaa muillekin.
Naarmuja en huomannut, mutta enpä kyllä tajunnut tarkkaan katsoakaan. No auto on jo vanha, joten ei niin väliäkään minulle. - patrollman
Olen pitkälle samalla kannalla kuin aloittajatkin ! miten mukamas tuollainen firma voi pestä autoja hyvin ja oikein kun sen omat netti sivutkaan eivät ole kunnollista suomen kieltä ? Varmaan ovat matuja ja tuskimpa ovat edes nähneet autoa siellä mistä ovat tänne tulleet ja nyt ollaan olevinaan kone insinöörejä! Tuonne en kyllä veisi autoani pestäväksi mistäänhinnasta en varmalla vaikka semmoinen olisikin !!!
- Tellukkatallukka
:D Kiitos. Olet oikeassa, eihän se nettisivujen kielioppi kerro varsinaisen työn laadusta. Joskus olen ohi kävellyt, kun pari poikaa ovat autoja pesseet ja mielestäni puhuivat venäjää tms keskenään.
- sjfklfjkldjfklfsdjl
Kurat saattaa häipyä kyllä mutta maalipinta on sitten täynnään mikronaarmua mikä ei lähde kuin myllyttämällä pois vieden samalla kerroksen maalipinnasta pois eli sitä ei ole montaa kertaa varaa tehdä.
Pakko on sanoa että Kuopiosta kertakaikkiaan PUUTTUU kunnollinen autonpesupaikka. Auto puhdistuu vain käsinpesussa esipesuineen, kinnaspesuineen kahden ämpärin tekniikalla ja tekijänä omistaja itse koska mukavaa puuhaa ja kukaan ei välitä toisten autoista niin kuin omistaja itse, olen törmännyt nykyään niin monta kertaa yritysten välinpitämättömyyteen asiakasta ja asiakkaan omaisuutta kohtaan että en halua riskeerata autoani pesujen takia vieraiden käsiin, ongelmatapauksessa kuitenkin luistelevat vastuusta!
En halua maksaa autonpesupalveluista vaan haluan pestä autoni itse! Luokaa tähän mahdollisuus Kuopiossakin, sellainenhan jo oli olemassakin E-öljyt huoltamoketjussa joissa oli TI-pesu- ja huoltohallit. Vielä 90-luvun lopussa tai ehkä jopa 2000-luvun alussa käytin silloista autoani nykyisen AD-varaosaliikkeen paikalla sijainneen huoltamon TI-pesuhallissa oikein nosturilla alustan painepesussa. Sen jälkeen ei ole Kuopiossa vastaavaa pesupaikkaa ollutkaan, aika noloa! - patrollman
Sitten vielä vähemmän veisin jos ovat venäjäläisiä tai muita muslimaania ja sönkkäävät kielellä jota me ei ymmärretä !! arvostelevat vain ohikulkioita ja naureksivat ivallisesi kun ei tiedetä mitä ne meistä puhuvat keskenäänsä !!!
- Anonyymi
Onko missään itsepalvelu autopesulaa. Sais pestä auton ja imuroida...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637