Loviisa palstalla tilanne nyt:
Eniten uusnatsismista rasismipropagandaa
Toisiksi eniten entisen virkamiehen vaikerrusta
Kolmanneksi eniten yhdentekevää piipitystä koirankusettamisesta yms
Ei ollenkaan: tapahtumia, aktiivisuutta, kulttuuria, myönteisyyttä, parannusehdotuksia, iloa ja myötätuntoa.
Eniten uusnatsismista rasismipropagandaa
Toisiksi eniten entisen virkamiehen vaikerrusta
Kolmanneksi eniten yhdentekevää piipitystä koirankusettamisesta yms
Ei ollenkaan: tapahtumia, aktiivisuutta, kulttuuria, myönteisyyttä, parannusehdotuksia, iloa ja myötätuntoa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olen kansasi täysin samaa mieltä.
7
Kotimaa 16.3.
Atlantin tyrskyt
"Homovaroitus" merirosvoristeilylle – suomalaisperhettä kehotettiin vaihtamaan retkeä
Suomalaisperhe sai Aurinkomatkoilta suosituksen perua osallistumisensa lomakohteen merirosvoristeilylle samalle risteilylle ilmoittautuneen homoseksuaaliryhmän vuoksi. Aurinkomatkoilta kerrotaan että tämän tyylinen viestintä on täysin toiminnan vastaista
Jos nykyiseen turvapaikkapolitiikkaan ja maahanmuuttoon liittyvä keskustelu on sinusta uusnatsistista rasismipropagandaa, niin sinun kannattaisi tarkistaa mitä sana natsismi tosiasiallisesti tarkoittaa. Viittaat sillä varmaankin jo 70 vuoden takaiseen holokaustiin..? No, jos tarina pitää paikkaansa, niin siinä kuoli kuusi miljoonaa juutalaista ja sehän on tietenkin ikävää se.
No, holokausti päättyi jo tosiaan 70 vuotta sitten, mutta itse juutalaisvainot jatkuvat edelleenkin vielä tänä päivänäkin islaminuskoisten toimesta. On todella ikävää, että holokaustissa kuusi miljoonaa juutalaista menetti henkensä, mutta toisaalta muslimien käymän pyhän sodan, jihadin, uhriluku on tällä hetkellä 120 miljoonaa ja kyseinen uskonsota jatkuu edelleen tänä päivänäkin.
Lisäksi haluan natsismista huolestuneita muistuttaa tähän päivään siirtymisestä senkin takia, että kristinuskoiset ovat tällä hetkellä maailman vainotuin kansanryhmä. Olisi todella hieno asia, että yli 70 vuotta sitten kuolleiden kuuden miljoonan juutalaisten lisäksi joku puolustaisi näitä vainottuja kristittyjäkin vai alatteko te puolustamaan heitäkin 70 vuotta heidän kuolemansa jälkeen?
Voisitko liikuttaa nuo valheesi hommafoorumille, herättää lähinnä vastarintaa.
On se ihmeellinen tämä teidän toimintamalli, nyt kun ei voi enää haukkua rasistiksi, eikä fasistiksi, niin haukutaan valehtelijaksi ja jälleen ilman minkäänlaisia perusteluja asialle. Kerron nyt tässä, että juttuni eivät ole valetta enkä aio liikuttaa niitä mihinkään hommafoorumeille, kyllä kansalla pitää olla oikeus saada tietää mistä tässä asiassa oikein on kysymys. Ne on kuitenkin kansalaisten eli veronmaksajien rahoja, joita tässä pumpataan eri toimijoiden taskuihin vedoten keinotekoiseen hyväntekeväisyyteen.
Mielenkiintoista miten tuota vihapostia on tungettava kaikkiin mahdollisiin postilaatikoihin joita vaan netistä löytää. Joskus aasinsilta on pitkä ja syheröinen, mutta sellainen löytyy aina.
Jopa Loviisan kokoisessa kunnassa jossa nyt ei ole kuin kourallinen väkeä ja niistäkin promille ulkomaalaissyntyisiä, nousee rotukysymykset keskustelupalstan ykköiseksi. Se on jotenkin niin noloa ja käsittämätöntä että ei voi kuin hävetä.
Kysymys ei ole mistään roduista, vaan hallituksen maahanmuuttopolitiikasta. Älä sekoita näitä kahta asiaa.
muuta pois loviisasta. ketjun aloittaja jos noin ahistaa. ;)
juuri näin- tai laita itte sitä iloa tänne !!
Keskustelkaa vaikka kalastuksesta
Vai tuleeko heti riita että onko hauki on kala
Kaikila anomuumipalstoilla on vähän yloedustettuna toi uusnatsismi, onneksi kuitenkin mikroskooppisen pieni kannatus vaaleissa. Persutkin vapaassa pudotuksessa. Antaa niiden huudella.
Laita aloittaja tänne parannusehdotuksia ;)
Ja rasismia ei ole se että pelkää että kulttuurierot aiheuttaa ongelmia tai että joku kertoo mielipiteensä ja jos on väärin kohdeltu sen tuo ilmi tai se että muutama koiranomistaja ei noudata lakeja..eli(paskat pois ja rakit kiinni ) .
Natsit ja Loviisan ydinjätteet? Kauhea yhdistelmä. Dirty Bomb!