Eli kysyn koska tuli nyt mieleen enkä voi kunnalle soittaa että onko tietoa että jos vuokra-sopimuksen tekee niin onko olemassa joku yleinen laki että minkä ajan kuluessa siihen asuntoon pitää muuttaa? Pitääkö muutaa 1kk kuluessa,2kk, 3kk?
Mulla olis asunto tiedossa Jämsän kunnalta mutta muutto ajankohta olisi kesäkuun 15,päivä. Odottaakohan se asunt siellä varattuna niin pitkälle mitä luulette?
milloin vuokra-asuntoon pitää viimeistään muuttaa
mitenkähän
2
164
Vastaukset
- Näin
Vuokrasopimushan kirjoitetaan alkakavaksi tietystä päivästä sama kai se vuokranantajalle on asuuko asunnossa vai ei kunhan vuokran maksaa eräpäivänä.
- tabou
Varata toki voi kaikenlaista, kunhan sen varauksen/varausajan maksaa myös. Ilmaiseksi tuskin antavat, muuta kuin jonossa eteenpäin seuraavalle hakijalle.
Muuttaa voit fyysisesti milloin vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804743Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k492949Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961