Eli kysyn koska tuli nyt mieleen enkä voi kunnalle soittaa että onko tietoa että jos vuokra-sopimuksen tekee niin onko olemassa joku yleinen laki että minkä ajan kuluessa siihen asuntoon pitää muuttaa? Pitääkö muutaa 1kk kuluessa,2kk, 3kk?
Mulla olis asunto tiedossa Jämsän kunnalta mutta muutto ajankohta olisi kesäkuun 15,päivä. Odottaakohan se asunt siellä varattuna niin pitkälle mitä luulette?
milloin vuokra-asuntoon pitää viimeistään muuttaa
mitenkähän
2
141
Vastaukset
- Näin
Vuokrasopimushan kirjoitetaan alkakavaksi tietystä päivästä sama kai se vuokranantajalle on asuuko asunnossa vai ei kunhan vuokran maksaa eräpäivänä.
- tabou
Varata toki voi kaikenlaista, kunhan sen varauksen/varausajan maksaa myös. Ilmaiseksi tuskin antavat, muuta kuin jonossa eteenpäin seuraavalle hakijalle.
Muuttaa voit fyysisesti milloin vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4139112Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1893710- 202173
- 861367
- 271125
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661122- 751100
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791095- 1081084
- 551053