Nyt syytetään kyläpolitkoinnista kun yritetään pittää putaalaisten puolta. Putaalla on aina saanut rakentaa parhaimmaksi katsomalleen paikalle ja niin pitää olla jatkossakin. Moititaan, että sukulaiset ovat päättäneet kunnanhallituksessa, mihin saa rakentaa. Mutta näinhän se pitää ollakin, kukapa sen paremmin tietäsi. Toisaalta ihmetyttää, että yhtään ei arvostella sosiaalihuoltoa. meillä on ollut koko 2000-luvun loistavasti toiminut sosiaalihuolto, korkeasti koulutetun sosiaalijohtajan ja palveluesimiehn toimesta. Molemmat tekivät pyyteettömästi työtä köyhimpein kuntalaisten eteen, itsensaä likoonpannen pienellä palkalla. Nykyisellään kukaan ei pidä huolta vähäosaisista. Kunnia entiselle sosiaalijohtajalle, joka edes yritti pitää huolta meistä.
Haukioputaan pidettävä puolensa
parastaputtaalle
1
167
Vastaukset
- räähhähhääää
Missä sijaitsee Haukiopudas nilkki?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658