http://yle.fi/uutiset/joukkopahoinpitely_imatralla__epailtyjen_takeissa_soldiers_of_odinin_tunnukset/8729836
Milloinka on tulossa 1%er huppareihin ja liiveihin? Kuvottavaa touhua ja kehtasivat retostella, ettei järjestön jäsenet tappele missään tilanteessa tai provosoidu.
Milloinka on tulossa 1%er huppareihin ja liiveihin? Kuvottavaa touhua ja kehtasivat retostella, ettei järjestön jäsenet tappele missään tilanteessa tai provosoidu.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Soldiers of Odinin johdon salaiset Facebook-viestit: Aseita, natsitunnuksia, kytkös MV-lehteen
http://yle.fi/uutiset/joukkopahoinpitely_imatralla__epailtyjen_takeissa_soldiers_of_odinin_tunnukset/8729836
"Ylen haltuunsa saama kuvamateriaali paljastaa, että Soldiers of Odinin päällystö poseeraa aseiden kanssa ja vaalii natsiaatetta. Odin-johtaja Mika Ranta on mukana myös MV-lehden taustajoukoissa. Hierarkiassaan katupartioryhmä jäljittelee moottoripyöräkerhoja."a
odinin jäsenet ovat pääosin yhteiskunnasta syrjäytyneitä vaarallisia henkilöitä jotka pakolaisten sijasta voisi lähettää vaikka syyriaan sillä se vaihtokauppa kannattaisi jo meidänkin turvallisuuden kannalta.
Eikös Syyriaan pitäisi lähettää nämä Suomessa piilottelevat 17v. partalapset. Tuntevat näes pare min maan tavat ja taipaleet. Suunnistamaan vaan pommeineen sinne, eikä eurooppaa räjäyttelemässä.
MV-lehteä joskus seuranneena, niin aika moni puolustavista kommenteista on feikki profiileja. Ilmeisesti MV tekee profiileja ja vastailee. Monet tilit on muuta kuin omalla nimellä kirjoitettuja tai saati omilla kuvilla varustettuja.
Roskaa koko juttu.
Kiärö paska luuseri
Tänään melko varmasti etukumarassa Tossua konkkaamassa Savonkavun kuppilasta vai olisko ollunna Odinana
Narsististen vaimonhakkaajien kerho,jossa alamaiset Odin huppari päällä lutkuttavan masterin munaa... Ja sitten taas mennään kotiin ja näytetään akalle oma paikkansa.