Ostin eilen dna kaupasta uuden modeemin jos netin hitaus loppuisi mutta ei! Netti ei enään pätki mutta iltalehden avaamisessa kuluu 30 sekunttia aikaa. Suomalaiselle peliserverille n. 5min enne yhdisti puolessa minuutissa. On kokeiltu vaikka mitä ja soitettu dna:aalle kerran. Kiitoksia vaan vastaajille.
Netti on äärettömän hidas
4
133
Vastaukset
Niin mikäs se nettiliittymä nyt sitten mahtaa olla? ADSL 8/1M, 10/1M, 24/3M, VDSL ?
- eimyydätuollaista
missähän m-kar saa adsl 24/3, tuota ei ole operaattorit myynyt kuin aikanaan tapauksissa missä valokuitu tulee jo talojakamoon ja nykyäänhän näissä tapauksessa adsl on korvattu vdsl:llä jo aikoja sitten.
yksityisasiakkaalle myydään vain 24/1 ainakin sonera.
- onko_nopeutta
Mitä http://www.speedtest.net/ kertoo?
Aja eri vuorokaudenaikoina, kuten aamulla, päivällä, illalla ja myöhään illalla, niin näet mahdollisen vaihtelunkin nopeuksissa. - toimiiihh
Juu sain korjattua sen poistamalla jonkun kansion modeeemista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751191
- 741184
- 481064
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041018- 51985
- 34747
- 49714
- 54646
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39642Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577