Hirmukyyvit?!

Kuka antais miule hirmukyyvit?
1283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kylläpä tuon kyyvin ossaat itekkii järjestää, eli kiipee kirkon katolle ja laske pers`mäkkee sieltä alas. Siinä on hirmukyyvit.
Ota jonkunlaine video alastullessas, nii nähhää myö muutki sitte myöhemmin.

Äänestä

Meekäpoeka voes anttoo sulle hirmukyijjit tuosta meejjän alamäestä:D Tuossoes pulukkakkii jo valammiina jotta eeku vua istahat siihen ja annat männä:D:D Sen mäen kun lasket ni jo tiijjät isosta laskennees:D:D

Äänestä
  • Elähä nyt yllyttele kun kahotaa ensiks tuo kirkon katolta tulemine, nii jospa sitte sen jäläkee sinne teijän mäkkee..

    Äänestä

DAA, DAA, DAA. Opettele suomea murteesi on omaa tuotantoasi ei ainakaan mitään suomalaista tiedettyä murretta. Anteeksi jos olet esim. luki-kirjoitushäiriöinen tai muuten vain vajakki, niin jatka. Daa= on venäjää ja tarkoittaa Daa.

Äänestä
  • Haha, suomenope ei itse osaa suomen kieltä.
    Opettele ensin itse lauserakenteet, pilkkujen käyttö ja suomen kielessä käytössä olevat sanat.
    Vajakki on murresana. "luki-kirjoitushäiriöinen", hahaa, olet ainakin kirjoitushäiriöinen.
    Vajakki on viroa ja tarkoittaa lääketieteen opiskelijaa.

    Äänestä

  • vtvajakki kirjoitti:

    Haha, suomenope ei itse osaa suomen kieltä.
    Opettele ensin itse lauserakenteet, pilkkujen käyttö ja suomen kielessä käytössä olevat sanat.
    Vajakki on murresana. "luki-kirjoitushäiriöinen", hahaa, olet ainakin kirjoitushäiriöinen.
    Vajakki on viroa ja tarkoittaa lääketieteen opiskelijaa.

    Keskenkasvuisten, räkänokkaisien idioottien kirjoituksiin ei kannata reagoida millään lailla, vaan jättää heidät kokonaan huomiotta.

    Äänestä

  • Tämä_on_todettu kirjoitti:

    Keskenkasvuisten, räkänokkaisien idioottien kirjoituksiin ei kannata reagoida millään lailla, vaan jättää heidät kokonaan huomiotta.

    Miksi sitten reagoit?

    Äänestä

Minusta tuntuu että näitä PeeÄrriä pyörii useampia näillä palstoilla, niin ei ihme jos menee homot ja lampaat sekaisin jne.

Äänestä

Ensiksi oikean ja sitten vasuriin, muutahan noilla eväillä ei ole mahiksia.

Äänestä

Kyllä taas tämäkin viestiketju kirjoittajineen&aiheineen antaa niin hyvän ja todellisen kuvan Savonlinnalaisista ja heidän syvimmistä ajatuksistaan!!

Äänestä
  • Suurilla nerokkuuksilla ja kirkkaasti loistavan järjenvalon opastamana savolaiset on tähänkin asti maailmassa selvinneet, niin mikäpä nykyisenkään sukupolven olisi muuksi muuttunut!
    Kuten on ollut havaittavissa, niin tämä foorumi vetää puoleensa juuri niitä, joiden varaan voi ilman pienintäkään huolta luovuttaa Savonlinnan tulevaisuuden.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


köröttelijä kirjoitti:

Kuka antais miule hirmukyyvit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu