Husqvarnan kytkin otsaluuhun..

eihänseniinmennyt

Niin vain kävi mitä ei koskaan ole enempää ajatellut. Huskun kytkin irtosi yllättäen kierrosten nopeasti laskiessa.. otsaan tuli voimalla, ja taju pois. Noh, Pääsiäinen onkin kuukautta aikaisemmin kuin viime vuonna, ja sen jälkeen sitten vasta olisi lupa aprillata. Eihän se tietysti noin dramaattista ollut.
Olikohan täällä vai puutarhan pienkonepalstalla, mutta sellainen ketju jossain oli, missä aloittaja kertoi kytkimen paenneen sahan sisuksista vauhdilla ja voimalla, ja siitähän sitten meno yltyi keskustelussa, jos oikein muistan.
Minulla homma lähti siitä, kun purin öljypumpun pois, huuhtelin säiliön ja puhalsin röörit auki. Eipä siellä tainnut isompaa roskaa olla.. mutta hieman parani öljyn tulo.
Niin, en siinä sitten laippaa ja terää kiinnittänyt. Kytkinroottorin napautin kiinni hyvin pienellä voimalla. Sitten käymään, ja hyvä oli öljyn tulo kuten jo mainitsin. Korkeilta kierroksilta varvien pudotus alas, ja niin lähti kytkinroottori erkanemaan ulospäin..

ehdin pudottaa sahan maahan lumeen, ja kytkin rumpuineen kaikkineen hyvin hillitysti pakeni sahasta puolisen metriä, ja kellahti siinä lumeen liukas puoli alaspäin, ja pyöri siinä kuin pirun riivaama ihan älyttömän kauan. Ei tullut otsaan. Aprillia!

6

267

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ownwfrjne

      Bensatankin ruuvit löystyy jolloin tulee reikä tankkiin pitää tarkastaa välilä.

      • vainhanapuuttuu

        Mulla ei ole pohjatroppua sahan bensatankissa.. olishan se kätevä vedenpoistoon, ja varsinkin jos olisi pieni hana, niin kesken sahauksen voisi metsässä välillä poistaa vedet säiliön pohjalta.


    • Sahur

      Koskaan ei saa käyttää sahaa kovilla kierroksilla ilman terälaippaa ja terää! Se särkyy.

      • aloittajaAatu

        Miksi se särkyy?


      • SärkynytSydäminen

        Koska ei tykkää moisesta menosta. Herkkä luonne.


      • Koska--
        aloittajaAatu kirjoitti:

        Miksi se särkyy?

        Kytkin irtoo helpost silloin ja voi kadota :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1610
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      832
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      129
      578
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. 42
      496
    Aihe