Tunnen myötähäpeää niitä ihmisiä kohtaan jotka yrittävät esiintyä ns sivistyneinä käyttämällä omasta mielestään taidokkaasti latinankielisiä lausahduksia.
Esim kun oikea kirjoitusasu on "Ex tempore" teeskentelijä saattaa kirjoittaa "ex tempero " (suomeksi "entinen mauste")
Oikeat termit lainauksissa
7
132
Vastaukset 7
- ummvääräpalsta
Mitäs tekemistä tällä asialla on koirien kanssa
- Oikeapalsta
"Koiraihmisten keskusteluja kaikesta maan ja taivaan väliltä voit käydä Koiramaiset pulinat -palstalla"
- vituix
Oikeapalsta kirjoitti:
"Koiraihmisten keskusteluja kaikesta maan ja taivaan väliltä voit käydä Koiramaiset pulinat -palstalla"
Koskee koiraihmisiä, ei mausteasiantuntijoita.
- VoiLapsiSinua
vituix kirjoitti:
Koskee koiraihmisiä, ei mausteasiantuntijoita.
Olen mausteasiantuntija sekä koiraihminen, joten koita vaan kestää keskustelut joista et näköjään ymmärrä mitään (päivittäisistä ruoka-asioista). Sori tiedän toki että kaltaisiasi uusavuttomia on jonkinverran, jotka ei osaa edes ruokaa laittaa.
- posliinipillu
vituix kirjoitti:
Koskee koiraihmisiä, ei mausteasiantuntijoita.
siis ei osaa lukea. Tämä saitti oli pelkästään lörpöttely ja huuhaa jutska ennen ku joku alkoi vetelemään koirapalstoilta vanhoja juttuja tänne.
- hirsilinnanverhonvalitsi
Amantes amentes ;))
Et sie haukullinen saa sitä elämänkumppania Umasta.
Siun nys pitäisi osata irrottaa ihan meistä muutamista ja tästä palstasta.
Fasessa naurettiin yhdelle sun vanhalle ketjulle viikonloppu- ethän sie terve ole.- facesnaurettii
Ny sää rakastunnu hörhö näet taas niitä höpöjä, mustasukkaisen hörhön horinoita. Kyl sää varmaan saat pitää sen sialunkumppais ihka omanais, tehä ootta kuin paita ja pylly, ei teidän väliin varmaankaan kukaan halaja, ei.
Ethää sie terve ole mut, koitetaa ymmärtää.
Faces nauro iso poppoo yhen ''selvännäkijän'' jorinoita aivan kybällä :))))))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202542Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401832Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101240- 1081042
- 721028
- 98976
- 48905
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88874- 101852
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik34791