Hei te ketkä olette matkanneet Krabin lentokentältä Khao lakiin! Ja tietysti toisin päin ;)
Kauanko teillä on kestänyt matkustaminen Khao Lak:n keskustaan? Meillä hotelli varattu läheltä keskustaa. (Centara Khao Lak Seaview Resort) Matkasitteko bussilla vai taksilla?
Onko tie mutkittelevaa koko matkan?
Asia kiinnostaa kun perheessä matkapahoinvointisia. Otetaan kyllä pahoinvointia estävä lääke mut eihän se täysin auta.
Krabin lentokenttä-Khao lak matka
kyydillä
2
278
Vastaukset 2
- yanne
Jouluna oltiin ja matka kesti 2h 10 min. Kuski ajoi varsinkin palatessa kuin reikäpää... Kyllä tie oli aika mutkainen. Sit kun se ajotyyli on kaasua,,jarrutus, kaasua, jarrutus niin ei kovin miellyttävää ollut. Ja kuski ei juuri tuolla paluumatkalla oikein englantia taitanut. Taksi otettiin sieltä Big Bossilta.
- tzaatzaajaareureu
Thaimaassa ajokortit saadaan Corn Flakes muropaketista. Muuten hyvä maa mutta liikenne kaoottista. En suosittele tottumattomia vuokraamaan skootteria. Nimimerkkini suomeksi rauhallisesti älä kiirehdi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2012076Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1581412Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271051- 71917
- 58898
- 47813
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus71813- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”151666