VIRPOJAT liikkeellä

Olisi paljon mukavampi, jos virpojat olisivat vaivautuneet laittamaan itseään vähänkään eri näköiseksi, kuin tavallisesti. Mutta kun ei !
Heidän täytyisi liikkua jalkaisin, nähdä vaivaa ja ansaita palkkio.
Ottakaapa vanhemmat (autokuskit) opiksi seuraavaa kevättä ajatellen.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo, mikähän tuo vanhempi ukkokin oli ? Kulki virpomassa pyörällä, jossa oli kumikin puhki.

Äänestä

Virpominen on tehty ennen pyhävaatteissa. Ei noitapukuja. Palkka virpomisesta vasta viikon päästä. Virpominen ei ole trullien hommaa. Ne kuuluu pääsiäiskokoille

Äänestä

Minua harmitti kun olin unohtanut koko virpomisen sunnuntailta. Otin virheekseni vielä pienet päiväunet kerätäkseni voimia siivoushommiin ja heräsin yllättäen kolkutukseen ovelta. Olin niin unenpöpperöinen että myöhästyin. Virpojat olivat jo poistuneet kun olin toipunut hetkellisestä heikkoudestani. Tosin, surullista kyllä, minulla ei ollut yhtään karkkiakaan hankittuna... Ensi vuonna varustaudun kyllä paremmin. Virpominen on hieno perinne!

Äänestä

Olipa kiinnostavaa katsella leikkimielisiä virpojalapsia Haapavesi-lehdestä. Nuin sitä pitää ! Oli nähty vaivaa palkkion eteen. Hyvä !

Äänestä

Siel on iso munaisia virpojia 30 cm pituisilla munilla varustettuja
Ylivieskassa asuu homopari asun niiden naapurissa mukava kuunnella kun heillä on kiimaista seksiä. Nussivat toisia, imevät ja suutelevat. Taas viikonloppuna siellä oli kova meno päällä. Nussivat ainakin tunnin. Ihanaa ja kiihoittavaa kuulla. Tekis mieli itsekin saada munaa. Olen seurustellut erään kundin kanssa jo 10 vuotta se on nussinut mua monta sataa kertaa

Äänestä

Mämmi touhua,passaa just pääsiäiseen,munat on aivan mämmissä

Äänestä

Lähe Jusa virpomaan lähe mukaa hyppää kiesille kyll mie maksan. Ai et sie lähe. No siehän sälli oooot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Korpojavintti kirjoitti:

Olisi paljon mukavampi, jos virpojat olisivat vaivautuneet laittamaan itseään vähänkään eri näköiseksi, kuin tavallisesti. Mutta kun ei !
Heidän täytyisi liikkua jalkaisin, nähdä vaivaa ja ansaita palkkio.
Ottakaapa vanhemmat (autokuskit) opiksi seuraavaa kevättä ajatellen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu