Panda toimii kuin junan vessa

Hyvin_menee_fiat

112 tkm mittarissa, ikää 11 v

13

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näinkönytkävi

      Vertautuuko muutoinkin junan vessaan? Eli onko tahrainen ja haisee pistävälle kuselle? Onko autoosi jonoa ja jokaisella sieltä ulostulleelta on helpottunut ilme?

      • FiatMarkku

        Ei.


      • Hyvin_menee_fiat

        Ei ole tahrainen, eikä haise pistävälle kuselle.


      • Merkkieiratkaise

        Auton kunnon ratkaisee se miten sitä on pidetty olipa se sitten Fiat tai Peugeot. Eihän nuo ranskalaisetkaan ei kovin laadukkaita? Omat kokemuksia ovat ranskalaisista autoista huonommat kuin italialaisista autoista. Peugeot ja Citroen sammuilevat joka liikennevaloihin ja joka risteykseen.


    • josOletTyytyväinenOleSit

      No ei ole turhaan ajeltu? Taitaisi kulkeminen olla halvempaa taksin kyydissä.

      • näinonmarjat

        Mitä sitä turhaan ajelemaan, tuntuu että nykyään on pakko lullata sillä autolla jatkuvasti ja olla menossa tai tulossa jatkuvasti! Välillä vois pysyä paikallaankin.. :)


    • panda4x4

      Tuohan tekee sen 10 000 km vuodessa.

    • kolmesataa.tonnia

      Normaaliautolle sisäänajo on noilla kilometreillä tehty.

    • mitäjunaatarkoitat

      Ainakin Pendolinossa vessat ovat koko ajan epäkunnossa ja poissa käytöstä..

    • Hujkjjaaa

      Ainakin panda on ulkonäöltään lähellä juna vessaa..ja ominaisuuksiltaan myös..kumpaakin vedetään..

      • hiphuiheijaa

        Miten voit kuvailla junan vessan ulkonäköä kun se on vaunun sisällä? Et taida olla penaalin terävin kynä.


    • GoPanda

      Panda on kiva auto ja aivan riittävä noille kilometrille. Minulla tulee tuon verran vuoteen myös, kun molemmat vanhemmat asuu kävelymatkan päässä töistö ja lapsi koulusta. Viikonloppuisinkin tehdään yleensä muuta kuin ajetaan ostoskeskukseen. Satunnaiseen mökkiajoon ei tarvitse kalliimpaa, itse tarvitsen kyllä tilavamman.

      Italialaiset ovat tyylikkäitä ja mukavia ja hinnaltaan sopivia. Tohjo olisi noilla kilsoilla jo ruostunut pahasti - ja huoltokertoja olisi tullut reilusti enemmän. VW ja Audi olisivat tuossa ajassa jo toisella moottorilla.

    • kulkinemukava

      Buick Roadmaster
      5.7 LT1 moottori
      1995
      567tkm ajettu
      Ikää 20 vuotta
      Jatkuvassa käytössä, alkuperäinen moottori ja laatikko. Siinä olisi monelle eurooppalaiselle autovalmistajalle ihmettelemistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6168
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5637
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1798
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1287
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1058
    Aihe