112 tkm mittarissa, ikää 11 v
Panda toimii kuin junan vessa
Hyvin_menee_fiat
13154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vertautuuko muutoinkin junan vessaan? Eli onko tahrainen ja haisee pistävälle kuselle? Onko autoosi jonoa ja jokaisella sieltä ulostulleelta on helpottunut ilme?
Ei.
Ei ole tahrainen, eikä haise pistävälle kuselle.
Auton kunnon ratkaisee se miten sitä on pidetty olipa se sitten Fiat tai Peugeot. Eihän nuo ranskalaisetkaan ei kovin laadukkaita? Omat kokemuksia ovat ranskalaisista autoista huonommat kuin italialaisista autoista. Peugeot ja Citroen sammuilevat joka liikennevaloihin ja joka risteykseen.
No ei ole turhaan ajeltu? Taitaisi kulkeminen olla halvempaa taksin kyydissä.
Mitä sitä turhaan ajelemaan, tuntuu että nykyään on pakko lullata sillä autolla jatkuvasti ja olla menossa tai tulossa jatkuvasti! Välillä vois pysyä paikallaankin.. :)
Tuohan tekee sen 10 000 km vuodessa.
Normaaliautolle sisäänajo on noilla kilometreillä tehty.
Ainakin Pendolinossa vessat ovat koko ajan epäkunnossa ja poissa käytöstä..
Ainakin panda on ulkonäöltään lähellä juna vessaa..ja ominaisuuksiltaan myös..kumpaakin vedetään..
Miten voit kuvailla junan vessan ulkonäköä kun se on vaunun sisällä? Et taida olla penaalin terävin kynä.
Panda on kiva auto ja aivan riittävä noille kilometrille. Minulla tulee tuon verran vuoteen myös, kun molemmat vanhemmat asuu kävelymatkan päässä töistö ja lapsi koulusta. Viikonloppuisinkin tehdään yleensä muuta kuin ajetaan ostoskeskukseen. Satunnaiseen mökkiajoon ei tarvitse kalliimpaa, itse tarvitsen kyllä tilavamman.
Italialaiset ovat tyylikkäitä ja mukavia ja hinnaltaan sopivia. Tohjo olisi noilla kilsoilla jo ruostunut pahasti - ja huoltokertoja olisi tullut reilusti enemmän. VW ja Audi olisivat tuossa ajassa jo toisella moottorilla.
Buick Roadmaster
5.7 LT1 moottori
1995
567tkm ajettu
Ikää 20 vuotta
Jatkuvassa käytössä, alkuperäinen moottori ja laatikko. Siinä olisi monelle eurooppalaiselle autovalmistajalle ihmettelemistä.