Kawaii Fiesta 2016 Helsinki ANIME OTAKU JUHLATk-18

amakkuma

Hei kaikki ihanat! Helsingin keskustassa on tulossa alkukesästä (21.03.2016) juhlatapahtumaa joka on suunnattu japanilaista muotia, animea, mangaa, cosplayta, ja pelejä harrastaville ( eli ns. "conikansalle") Aattelin jos joku täältä ois kiinnostunut tulemaan.

Esiintyjinä on coneista tuttu upea tanssiryhmä, sekä coneista myöskin tuttu DJ movestache joka soittaa japanilaista musiikkia, sekä animebiisejä ja kaikkee kivaa nostalgista. Tapahtumassa tulee olemaan myös vähän rauhallisempi loungen puoli, missä on mahdollisuus ruokailla hyvillä japanilaisilla herkuilla. :)

Tapahtumassa tulee kans olemaan kaikkea kivaa kilpailuja, palkintoja ja muutakin ohjelmaa. Tapahtumaan on vielä 2 kuukautta aikaa että toiveita kanssa ehtii esittämään :)

Lippuja saa ostettua Tiketistä: http://www.tiketti.fi/Kawaii-fiesta-Tonys-Deli-Helsinki-lippuja/38339

Ja Facebookista löytyy eventtiä: https://www.facebook.com/events/1132734623404614/

Ihanaa alkavaa viikkoa kaikille! <3

1

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • amakkuma

      KORJAAN TAPAHTUMAN PÄIVÄMÄÄRÄ ON SIIS 21.5.2016 eikä 21.3!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe