Mitä mä teen

Mun pitäisi ruveta asentamaan itsemurha wintoosaa yhteen koneeseen, mua ei vittuukaan kiinnosta asentaa sitä romua enää mihinkään.
Masennun jo siitä kun ajattelenkin koko asiaa, kertokaa hyviä vinkkejä. Pistänkä silmukan kaulaan ja pussin päähän jo valmiiksi.
Vaimonkin kanssa on helpompi toimia kuin wintoosan.
Apua tarvitseva!!!!!!!!
Mayday mayday mayday
5530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kiinnosta muakaan. Totuuden_torvi vois kertoa miksei w2k anna väkivalloitta irroittaa tuota usb-väyläistä kovalevyä. Täähän on niitä hienoja avaruusajan vermeitä.

Jaha, minä häivyn pilaamasta ilmaa ja boottaan koneen, että saan tuon kovalevyn irki. Noo, ei tää jatkuva boottailu ties minkä ihanuuden takia ole uutta wintoussissa.

Äänestä

Pistät kahvipannun heti ekaks tulille. Sitten otat sen hirttonuoran pois. Varaat aikaa runsaasti, ainakin noin kolmeen yöllä, etkä elättele toiveita että saat sen aiemmin valmiiksi.

Ylipäätään kannattaa olla pessimistinen asian jouhevasti sujumisen suhteen. Voit korkeintaan ilahtua.

Ja lopuksi kannattaa muistaa: kipu on kivaa ^_^

Äänestä

Mikset käytä MS-menetelmää?

Kiristä ja uhkaa, ettet enää ikuna leiki windowsin kanssa ja, että ripustat sen linnunpelättimeksi marjapensaaseen, jos se vielä kenkkuilee.

Tuollaiset lupaukset pitää aina tehdä tosissan, muuten ne ei tehoa.
Tehoa voi lisätä antamalla esimakua rikkomalla, vaikka ISP:n antaman Intenet Explorerin asennuslevyn.
Myös linuxin kehuminen voi antaa lisäpontta.

Moni laite on alkanut kummasti toimimaan kun on kaatopaikka alkanut häämöttää.

Äänestä
  • jenkkeihin... käytä asennukseen viikko ja haasta mikkis oikeuteen menetetyn ajan takia... vaadi MILJOONIA... sitten voitkin palkata erikseen asentajan kärsimään puolestasi...
    siinä eelassa vaimikäihmesesopimusonkaan niin tuskin sanotaan mitään ajankulumisista tms.
    eli rahat pois vaan.

    Äänestä

Mulla oli sama fiilis noin kaks viikkoo sitten kun kaveri rupes puhuun uuden koneen ostosta ja et voisinko jeesata asennuksessa! vähän aikaa mietittyä sanoin et sillä ehdolla et kokeilet linukkaa...no se suostu mut varmuuden vuok asennettiin ensin dualboot wintoosan kans, mut vaan niin et wintoosa oli perus asennuksena!!! Nyt käyttäny konetta sen pari viikkoo ja ei enää taida wintoosaan vaihtaa!!! Näin se menee kun porukka uskaltais kokeilla ja olla avomin mielin ja eivät heti luovuta jos joutuu vaikka rivin tai kaks kirjottaan teksti komentoja! hyvät ihmiset kokeilkaa linukkaa ja arvostelkaa vasta sitten ja tehkää kokeilu jonkun linuksiin perehtyneen kans niin ei tuu vääriä luuloja!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitäis kirjoitti:

Mun pitäisi ruveta asentamaan itsemurha wintoosaa yhteen koneeseen, mua ei vittuukaan kiinnosta asentaa sitä romua enää mihinkään.
Masennun jo siitä kun ajattelenkin koko asiaa, kertokaa hyviä vinkkejä. Pistänkä silmukan kaulaan ja pussin päähän jo valmiiksi.
Vaimonkin kanssa on helpompi toimia kuin wintoosan.
Apua tarvitseva!!!!!!!!
Mayday mayday mayday

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu