Minkälaista narsistin elämä on 60 vuotiaana?
Kun ystävät on karkotettu. Töistä on saanut potkut sekä elää puolison rahoilla. Minkälainen on narsistin vanhuus?
Narsisti 60 vuotiaana
3
<50
Vastaukset
- voi_olla
Voi olla hyvinkin onnellista aikaa. Varsinkin jos on aina viihtynyt hyvin yksinään ja on vihdoinkin päässyt lopullisesti eroon vaikkapa alamaailman rikolliskoplaa pyörittävistä nuoremmista sukulaisistaan.
Eivätkä kaikki "narsistit" saa töistään potkuja..... eivätkä elä puolisonsa tai kenenkään muidenkaan rahoilla, vaan ihan omilla eläkkeillään ja säästöillään.- elämää_on
Mistäpä sitä kukaan tietää kenenkään toisen elämästä. Jokainen tuntee ja tietää vain oman elämänsä ja voi puhua tai kertoa vain siitä. Monella ihmisellä on todella raskaita taakkoja, joista ei voi koskaan edes puhua kenellekään. On pakko pitää ne salassa, kärsiä itsekseen ja yrittää elää eteenpäin.
Varsinkin elämää nähneet ja kokeneet vanhemmat ihmiset tietävät useimmiten enemmän vaikeasta elämästä kuin nuoret, joilla ei vielä ole elämänkokemusta. Oli sitten narsisti tai ei. - Ei_ihan_noin
Kuvaamasi piirteet eivät ole narsistisia. Narsistit eivät viihdy yksin, eikä heille ole ominaista elää pelkästään omilla rahoilla.
Itse sanoisin, yhtä sukulaista ajatellen, että narsisti 60v. on manipuloinut lapsesna sen verran voimakkaasi, että he pysyvät vielä siinä vaiheessa narsistin "vankina". Ongelmat tulevat myöhemmin, joskus 70-80-kymppisenä, kun lapset ovat nähneet enemmän muutakin elämää kun narsistin maalaama, kun heille tulee vähänkään itsenäisyyttä (narsistin vastustuksesta huolimatta), eivätkä he enää jaksa käydä narsistia katsomassa niin usein, kun on omakin elämä hoidettavana, muut ihnmiset ovat kivempia, ja narsistilta ei saa muuta kuin paskaa niskaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668