Narikka on mikä?

PicnicItis82

kundikaveri joutumassa istuun muutamaks kuukaudeks ja nyt kuultiin että narikkaan jätetään kaikki siviilikamppeet? Miten ne kamat saa sieltä takaisin saako siitä joknkun lapun niinku raflan narikasta vai? Kuka niistä tavaroista pitää huolen? voiko jättää arvotavaroita takin taskuun? ja sitten miten kännykän lataaminen jos jättää narikkaan niin akku voi mennä tyhjäksi tuomion aikana?! saako ladattua ja jos ei saa niin lainaako vartija puhelinta että voi soittaa taksin kun lähtee kotiin?

1

398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ydjdyjfdj

      Narikassa vaihdetaan siviilirytkyt valtion tarjoamiin. Kaikista tavaroista pidetään erinomaisen hyvää huolta, mutta ei siellä mitään kännyköitä latailla. Kaikki elektroniset laitteet kannattaa jättää suosiolla kotiin.

      Arvotavarat säilyy ja mahdolliset rahat siirretään vankitilille, josta ne saa takaisin käteisenä jahka vapautuu. Kannattaakin ottaa käteistä mukaan, niin saa tehdä ostoksia vankilan kanttiinista.

      Niin ja vankilasta saa soittaa taksin vapautuessa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      49
      1041
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      912
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      827
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      800
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      719
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      703
    Aihe