Raiskauksen ilmoittaja on ilmoittanut ikänsä vuotta vanhemmaksi. Voiko hänen muihinkaan sanomisiin luottaa? Eikö tässä tapauksessa poliisin pidä ensin tutkia onko hänen ilmoituksensa asiat voineet tapahtua? Missä fyysisesti raiskaus olisi tapahtunut ja milloin? Onko raiskauksen uhriksi väittävä henkilö ollut joskus aikaisemmin samoista asioista esillä? Onko häntä aikaisemmin raiskattu? jne.. Miten hän on itse vaikuttanut asioiden kulkuun? Suunnitelmallisuus?
Raiskauksen ilmoittaja on ilmoittanut ikänsä vanhe
18
<50
Vastaukset
- oikeus-kunniaan
Mielestäni vaikuttaa, koska jos sen pystyy todistamaan, niin hän on silloin epäluotettava henkilö eikä hänen muitakaan sanoja voi uskoa ennenkuin ne on oikeiksi todistettu.
- eiluottoa
Sama pätee tietysi atroon, erittäin epäluotettava henkilö. Hukkasi housutkin kerran, ja tekohampaat!
- puolestasulouden
Höpöhöpö.Kyllä sutarikin on lain silmissä täysjärkinen vaikka todellisuus on eri mieltä.
- yhteiskuntavaarallisuus
Hirvosta jahdataan kaupungin Kervis-asian takia.
- tähh
onk ne jotaa homoja
- vaikea-todistaa
Kyllä se on erittäin raskauttava asia jos ilmoittaa ikänsä vanhemmaksi. Miten sen voi todistaa jos se on vain puhuttua sanaa? Harva äänittää toisen puheen vai onko tuo iänilmoitus asia äänitetty. Lisäksi se voi olla tehty johon ei voi paljon panna painoa. Vai mitä arvelette?
- ddjdjdjdhdhd
Uskottavuus menee asianomistajalta jos kertoo vääriä tietoja.
- homokoirahintti
Kuka ihmeen paskavammainen näitä päättömiä aloituksia jatkuvasti tekee? Alkeellisintakaan kirjoitustaitoa ei ole ja saman asian jankkaaminen kielitaidottomuuden ohella paljastaa että kyseessä on yksi häiriintynyt ja ilmeisen päihdeongelmainen henkilö. Raiskauksen ja minkä lie muiden törkeyksien oletettua uhria yrittää koko ajan viestistä toiseen morkata. Et kai se vaan ole sinä Arto? Koskas se oikeudenkäynti on? Jos sinut tuomitaan rikoksesta Arto niin minä pidän huolen että se asia ei unohdu koskaan. Ihan vaan siksi että täällä on nuorta naista näin paljon paneteltu.
- äitinä.nuhtelen.lapsia
Jäljillä olet.Kun täältä poistetaan hirvonen ja kervinen sivupersoonineen,niin jäljelle jää vain lukunautinto ja jopa asiaakin.
Nythän tämä on hullujen pashannuslaatikko. - oletko-nimimerkin-takana
Aivan oikein homokoirahitti kirjoittaa omasta mielestään asiaa. Hänen kirjoituksensa on sitten asiaa, kun hän uhkailee nimeltä mainittua henkilöä. Näin tehdessään hän syyllistyy vakavaan rikokseen ja luulee olevansa muita parempi. Sivusta hyvin lähellä seuranneena tiedän, ettei Arto ole niitä kirjoittanut. Arto ei ole kirjoittanut mitään 24:selle. Jos tuo nimimerkkisi kuvastaa sinua itseäsi, niin kannattaa miettiä nimimerkkiä uudestaan.
- Homokoirahintti
Arvoisa pälli. Ei siinä ketään uhkailla. Pyydä äitiäsi selittämään sinulle vaikeammat tekstit. Nimimerkkini on homokoirahintti. Yritä kirjoittaa edes se oikein. Minä en tiedä kuka täällä näitä typeryyksiä jatkuvasti kirjoittaa ja nuorta tyttöä morkkaa. On kuka tahansa niin päässä on vinaa rankasti.
- Pauloissa
Niin ne pahimmat Paula K ja Jartsu T kirjoittavat niin kuin Suomi24 palstalaiset heidän kirjoittavan potaskaa.
- Narsu.ja.sutari.saunant
Tyhmyys selittää paljon,vainoharhat ja nuppivika lisää ja oliskohan itse NARSISTIN vai sutarin silmä lupsahtelemassa päivän pahojen tekojen uuvuttamana ?
"Niin ne pahimmat Paula K ja Jartsu T kirjoittavat niin kuin Suomi24 palstalaiset heidän kirjoittavan potaskaa."
- 3vhäkkiä
Vahva näyttö, miten käy sutarin. Jopa vankeustuomio? Jäämme odottamaan..
- tämä-tästä
Toisinpäin, miten käy ns. uhrin?
- vihaan.narsisteja
Näinhän se kyrvis ajattelee ja kirjoittaa satoja aloituksia asiasta eri nimimerkeillä.Sitten ihmettelee miksi joku vieläkin on eri mieltä.
Nuo erimieliset ovat vihollisia,jotka on tuhottava aikaa ja vaivaa laskematta.
Alkaa taas sama sonnanlevitys entistäkin nopeammalla tahdilla.
Tarkoitus on saada joku hermostumaan ja sitten ahh: "haastan oikeuteen" antaa orgasmin.
Ja sama uudestaan,asiasta ei ole mitään väliä,kunhan pääsee tuhoamaan ihmisten elämää. - KH.miettii.ja.pähkäilee
Kaikenlainen nimittely ja ala-arvoiset kyrvistelyt ovat yhden katkeroituneen henkilön raivoa ja vihaa, joka kohdistuu Asko Kerviseen sen takia, kun Kervinen on laittanut solvaajat ja pahansuopaiset valheella lietsojat käräjätupaan vastaamaan teoistaan. Onkos se väärin kun Kervinen etenee asiassaan lain mukaan?
- onko-näin
Iltalhtihän kirjoitti miten käy kun ei puhu totta. Siinä oli samantyylinen juttu jossa nuori ilmoitti partnerilleen ikänsä väärin. Lahdessa on nuori henkilö joka on ilmoittanut ikänsä väärin. Vetoaa nyt, että hän on lapsi ja aikuisella on aina vastuu hänenkin tekemisistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658