Onko täällä ketään vai joko Ladoista on luovuttu ?
Krooh...zzzzz !
10
130
Vastaukset
- uudetliiankalliita
Alkavat olla menneen talven lumia...
- ruosteraiskaa
Ladat ovat jo maatuneet, eikä uusia tule.
- VähiinKäy
Maaksi ovat muuttuneet sekä Ladat että ladistit.
- latoja.ja.latoja
Ladoista on tosiaan luovuttu, heinät tehdään tuorerehuksi suoraan pelloilta. Useimmat ladot ovatkin jo lahonneet ja romahtaneet.
http://www.vastavalo.fi/albums/userpics/12844/normal_lato_23.jpg- ruosteraiskaa
Ladat ja ladistit ovat pellolla maaksi muuttuneina.
- Ru-kiiwerh
Juu onhan täällä Kanto, Lörssen, Iiivana ja Runko ainakin. Ja Laatuautoista me ei luovuta.
- ruosteraiskaa
Ovat muuten yksi ja sama henkilö, eikä taida olla hänkään enää hengissä.
- Lörssen
Hei ... kyllä täällä hengissä ollaan ja voidaan kovasta työtahdista huolimatta. Kovaa kiirettä kuitenkin pitää länsiromujen huollon ja hinaamisen kanssa. Koko talvi on painettu hommia hiki hatussa että ollaan saatu kaikki länsitekeleet tienposkista siivottua Kuusakoskelle. Mielestäni voidaan liioittelematta puhua jo suurimmasta urakasta miesmuistiin. Talvi ei ollut täällä eteläisessä Suomessa kovin paha mutta aivan riittävän paha länsivirityksille. Noh ... tämän päivän annoin itselleni vapaata mutta jo huomeena pitää taas herätä kello 4:30 ja lähteä Ladalla raijaamaan saksanihmeitä kohti Kuusakosken vastaanottokeskusta.
- Toivotaan
Eipä tänne enään viitti tulla eikä kirjoitella mitään kun ei omalla Kanto. nimimerkillä pysty mielipidettään julkaista. Raukat ja räntäpäät saavat kyllä mellastaa vaikka miten vaan. Ladan pelaa hyvin, ja vointini on hyvä. Täytyypä tähän keksiä jonkulainen nimi jospa se kelpaisi ja pääsis läpi.
- Lada-Tauno
Oikeat ladistit korjaavat Ladojaan. Ei tänne ehdi kirjoittelemaan. Vakavasti ottaen, suurin osa ladisteista on saanut Ladansa jo vaihdettua oikeisiin autoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110944
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892