Brysselin Terrori-isku 22.3.2016 kiitos taas Islam

MiksiMuslimitMiksi

Kiitos taas tästäkin muslimit. Daesh(isis) iski brysseliin.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001143605.html

Kukakohan Isis:sen ja muut ääriryhmät kukistaa Irakista ja Syyriasta?

Vastaus: paikalliset Irakin ja Syyrian kansalaiset.
Mikään länsimaa ei lähetä sinne joukkoja tapettavaksi.

Jos Eu:n rajat menisivät kiinni olisi pakolaisten laitettava oma maansa kuntoon.

Esim. Isiksellä on taistelijoita n. 50.000-250.000

Irak väkiluku 31milj. Syyria 18milj.

Taistelu kykyisiä kummassakin maassa n. 40% kansasta.
12.4milj ja 7.2milj eli yhtä Isis taistelijaa vastaan olisi n. 100-400 Irakin/Syyrian taistelijaa.

Ihminen valitsee aina helpoimman ratkaisun(pakolaisuus vs. taistelu), jos siihen annetaan mahdollisuus. Helpompi ratkaisu(pakolaisuus) poistetaan, eikä jää jäljelle muuta vaihtoehtoa kuin taistelu, niin jopa alkaa Isis ja muut ääriliikkeet saada tappioita. Syyria/Irak tulee taas asuttavaksi maaksi.



Miksi muslimit eivät halua laittaa omaa maataan järjestykseen?

Miksi Islam on niin riitainen uskonto, että erilailla uskovan kanssa ei pysty elämään? (Sunni vs. Shiia)

Miksi Muslimimaat ja muslimit eivät kykene demokratiaan, vaan aina jonkun ryhmän pitää päästä yksinvaltaan?

Miksi euroopan pitää ottaa Muslimit vaivoikseen ja taakaksi, kun täälläkin aiheutatte vain ongelmia.

5

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olavi__65

      Eurooppa on aivan hukassa tällä hetkellä. Kuten sain kuulla tänään eurooppalaisten poliitikkojen haastatteluja, he olivat sitä mieltä, että euroopan täytyy olla rakentamassa rauhaaa (Syyriaan, Irakiin = isis alueille). Ei sitten todellakaan! Eikö nämä europoliitikot näe, että Eurooppa on kriisissä ja nyt pitää tehdä kaikkensa, että Euroopassa on turvallista; Syyria ja Irak on aivan sivulause, hoitakoot kaikki oman pesänsä. Fakta: Euroopassa on sota. Osapuolena EU ja ISIS. Mitä tehdä? Haluammeko olla puolustamassa Eurooppalaista demokratiaa ja yksikön vapautta? Minä haluan. Miten se tehdään? Nyt, tänään, ISIS pisti puukolla Euroopan sydämeen ja eurooppalaisten sydänverta vuodatettiin. Ei eurooppa ole koskaan sotaa pelännyt, eikä väkivaltaa. Ei tarvitse nytkään. Kyllä asia vain on niin, että jos meitä lyödään, niin me lyödään kaksinverroin takaisin. Se on ollut viimeiset 1200 vuotta euroopassa tapana, ja aina on toiminut. En pidä väkivallasta, se on huono keksintö. Mutta nyt, valitettavasti nyt, on sen aika. Me emme voi jäädä hyssyttelemään kun viattomia naisia ja lapsia teurastetaan. Nyt pitää toimia. Suunnitelmallisesti. Järkevästi. Ja äärimmäisen määrätietoisesti. Eurooppa ei saa pelätä väkivaltaa ja nyt siihen väkivaltaa valitettavasti pitää vastata väkivallalla, vieläpä voimakkaalla. Ken miekkaan tarttuu, se miekkaan hukkuun. Ja ISIS on miekkaan tarttunut.

    • tarvitaan-tietoja

      Nyt tarvitaan tietoa islamista.

      Paras kirjoitus toistaiseksi suomeksi on mielestäni

      http://www.sti.fi/images/julkaisut/iustitia15/

      Suosittelen jokaiselle sen tutkimista.

      Tältä pohjalta voi sekä kristitty että vaikkapa ateisti keskustella
      islamin uskoisen kanssa uskonasioista tai vaikka muistakin asioista.

      siunausta teille!

    • Vastuu_jakoon

      Muslimit vain hokevat, etteivät terroristit ole muslimeja. Mitään vastuuta ei oteta terrorismin kitkemisessä.

      Nämä terroristit lukevat Koraania ja toteuttavat sen käskyjä. He rukoilevat Allahia. He viettävät ramadania kaikkien muiden muslimien kanssa. He ovat muslimeja.

      Jokainen muslimi, joka ei tee jotain terrorismin kitkemiseksi, on terrorin mahdollistaja.

      Länsimaat voisivat todella lopettaa nyt ainakin arabien vastaanottamisen. Irailaiset ja syyrialaiset menköön järjestämään rauhaa omiin maihinsa. Tai sitten jos haluavat länsimaiden apua, eivät voi ruikuttaa siitä, kun tuomme mukanamme demokratian ja vaatimukset esim. homoseksuaalien kiduttaisen lopettamisesta.

      Arabit eivät pysty elää sopuisasti keskenään. Se on nyt nähty. Sotikoot keskeknään tai sitten sopeutukoot toisiinsa ja meihin.

      Koraanin voisi heittää hittoon ja ottaa tilalle opiskeltaviksi YK:n ihmisoikeuksien julistuksen. Ihmiskoikeudet ensin,oma henk. koth. usko vasta sitten.

    • MuslimiUutiset
    • VaiMitä

      Ei löytynyt videota, mutta eihän islamilla ole mitään tekemistä näiden iskujen kanssa ja joulupukki on olemassa.....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      161
      8398
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      446
      7512
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3854
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      154
      3590
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      112
      3019
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      54
      2685
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2036
    8. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      37
      2021
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1873
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1540
    Aihe