Oy Autoliike Nystedt Bilaffär Ab myy ajamatonta Proacea joka on rekisteröity 02/2014. Yli kaksivuotta menee Toyota liikkeelläkin aikaa myydä Proace, joten ei taida olla ihan käsistä revittävää tavaraa, niinkuin terot uhoilevat. Kolmen vuoden takuustakin on jäljellä enää 11 kk. Taitaa olla takuu ummessa ennen kuin ostaja löytyy.
Eipä mene Proacet kaupaksi
EnOttais
17131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
En ole suuri tohjofani mutta kyllä tuo proaasi aina puolustaa paikkaansa.
Ongelma taitaa olla siinä että säästäväisyyden nimissä kaikki kotimainen kulutus ja sen myötä yritystoiminta on ajettu alas. Ei voi yrittää eikä edes tehdä mitään, onhan lama ja maalla liikaa velkaa.
Toivon että kevään valaistuminen saa ihmiset jälleen heräämään. Olemme edelleen yksi Euroopan maksukykyisimmistä maista ja vaihtotase on jo varovasti plussalla.
Miksi muuten Proace on 9000€ kalliimpi kuin vastaavat Peugeot ja Citroen, vaikka ovat periaatteessa ihan samoja autoja.
Vertailin L2H1 automaatteja.
Toyotalla tietävä heidän asiakkaansa olevan niin yksinkertaisia, että maksavat samasta halpatuotteesta paljon paljon enemmin kunhan vain liimataan tojon tarrat. Ihan sama juttuhan se oli sen subarun kanssa, mitä ne muka tohjona myi vaatimattomasti 10 000 kalliimmalla. Jopa terot tajus siinä, et nyt kusetetaan tyhmää pikkusen paljon ja siks niit meni viimevuonna peräti 1 kpl rekisteriin.
palstan trollipojun oksennus tuli. Muuten olisikin kovasti yllätytty.
Itke sinä itkuiikka samaa itkuvirttäsi vain vuodesta toiseen. Ehkä oksennus pari kertaa päivässä on pienempi paha kun paskat housuissa, niin kun sinulla ja vielä pari kertaa päivässä. Ja sitten kierrokset tappiin ja ajatus sumeeks.
Siehen kannattee laettoo sellain tittaani takkuu jot on kaksvuotta takkuuta.
Ei hätiä mitiä, ollaan vielä ihan toyotan myyntiaika keskiarvossa.
En mä kyllä kehtais enää julkisessa myynnissä pitää. Jotenkin hävittäisin se muuten vaan.
Kovin tyyris on Proacen liikennevakuutus, 70%:n bonuksilla 422€.
Sama on Citroenin ja Peugeotinkin vakuutusmaksu.
Jopa selvisi sekin, miksi tojoissa ei ole takuu remontteja, kun ne saadaan myytyäkkin vasta kun takuu on ohi.
Saattaisi se huutokauppakeisari tuonkin jollekkii saada tyrkättyy.
joku laukkuryssä voi ostaa ojan täytteeksi
Nyystetti perkele, nyt se Proace helvettiin sieltä netistä tai lähtee kyltit katolta.
Nyt tais maahantuonti hermostua. Eikä ihme on toi aikas häpeä.
Vieläkös sitä kuitenkin tehdään?
Proace kuskit menee aina ihan nolon näköiseksi, kun ne joutuu ajelee sellasella läjällä.