Olet elämäni rakkaus, tiedän sen. Oon ehkä liian ja herkkä ja tunteellinen.. en meinaa päästä irti menneistä, en millään. Kauniit kappaleet nostavat sen kaiken pintaan.. en voi elää ilman musiikkia. Mutta joudun elämään ilman sinua. Et kaipaa minua saati että rakastaisit, tiedän minä sen. Kuten tiedät, tahtoisin tavata sinut. Mutta eihän siinä olisi järkeä, kun kerran ei ole kaipuuta. Eikä toivoa mistään. Kun ei ole tunteita. Tein vääriä valintoja, en kuunnellut sydäntäni.. mutta ehkä minulla ei kuitenkaan ollut valinnan vapautta. Oon vieläkin itkuherkkä ja ehkä menettänyt uskoni sellaiseen rakkauteen.. että tällainen tunne voisi olla molemminpuoleista. Suru minussa kirjoittaa. Ikävä verottaa sydämeni iloa. Mutta ne muistot. Niinpä. Kunpa se olisi päättynyt toisin. Rakastan sinua. Kaikin tavoin.
https://youtu.be/H6lhj5p5n_E
https://youtu.be/H6lhj5p5n_E
Vastaukset 24
Vanhimmat
Sormeni laittaisin nyt huuliesi eteen ja sanoisin: shhhh, hiljaaa. Tiedä, että olet myös elämäni pakkaus. Olen särkyvää, mutta sinä ottaisit minut hellästi, rakas, rikkomati.
Sitä tuskin jormaska tietää
Tietääpä hyvinki. On vaan niin mahdoton suru päällä, että pakko itkeä tänne.
Noniin tämä selvä. Itsekin joutunut tilanteisiin, joten hän ymmärtää ja tukee asiassa. Lohtua sinulle toivoo Väkevä Matti.
ISO JORMA. Nimensä veroinen.
Onko pakko noita ääliökommentteja kirjotella?
Siellä se Satu vielä uikuttaa.
Oho. Satuinpa lukemaan mutta Satu en kyllä ole.
kuka Jorma ja kuka Satu, ei harmainta aavistusta
Laitetaan se sormi huulien eteen:shhhhh, hiljaaaa.
Kyllä Satu on niin kaunis, että pyörryttää katsella hänen....
Sellainen Satu on.
Aloittaja ei muutu saduksi -pahoittelen
Ja Jorma on hyvä satusetä;):D
Sori. En saa kiinni tuosta.
Hanki uusi jorma tilalle
kanssas mut kiitos kuitenki.
Ei tarvi voivotella ja mistä kiitos?! Miksi täällä palstalla käyt? Kukaan ei täällä tunne sinua vastaajaa tai minua aloittajaa, saati häntä, jolle aloitus on. Meinaan Jormia on Suomen niemellä kastettu aika monta.. yhden parhaimman ystäväni veljen nimi on myös Jorma.
Että se siitä. Tämä on hullu palsta. Tänne ei kannattaisi ikinä kirjoittaa kenenkään nimiä. Pajoittelen siis, että sorruin. Onneksi tästä ei tietenkään ikinä voi tietää kuka tai ketkä ovat kyseessä. Vaikka kirjoittaisin omankin nimen. Kukaan täällä ei tietäisi, silkkaa harhaa olisi kenenkään luulla muuta.
Ikävän tuskassani sorruin -jos hän lukisi, tämä osuisi silmään. Mutta tuskin koskaan enää kirjoitan nimeään. Edes kirjekuoreen.
Aloittaja voi ollakin homo. Yyyyy. Tuli vaan mieleen näin miehenä. Olen samaa mieltä kanssasi.
siis voit olla?
Herranen aika. Nainen olen. Hetero. :D
Helpotti. Huhuh
Voi jorma sentään mä kuolen nauruu
Voiko taas tyhmempää kommenttia olla. Kaivoit tämän jostain tuodakaesi ilmi miten sua naurattaa ihmisten kokemat tunteet?
Onko mitään etovampaa kuin pilkkanauru?