Moi, olemme tekemässä kaveriporukalla matkaa Prahaan. Onko tietoa mistä kannattaisi etsiä edullisia matkoja tuonne? Lisäksi kiinnostaisi missä tuo kuuluisa kalja kylpylä sijaitsee.. Onko miten kaukana keskustasta?
Edullisesti Prahaan!
13
345
Vastaukset
- Edullisuudeneväät
Nyt kun varaat lennot ensi kevääksi tai heti seuraavasta tarjouksesta sekä varaat hotellihuoneet kuukausia etukäteen (hotellihakusivustoilta haet), niin siinähän se.
Jos on jo jokin sovittu päivämäärä, niin sitten vertaat sinne lentävien lentoyhtiöiden sivuilta hinnat ja monellako vaihdolla siedät reissun. - etsitäänpälisää
lowcost holidays !
Suorat lennot laukkuineen ja viikon majoitus aamupaloineen keskustassa 268€ esim. huhtikuun alussa.- olutonhyvää
Olutkylpylä Pivni Lazne Zoto sijaitsee vanhassa kaupungissa osoitteessa Mala Stupartska 5/636.
Vanhasta kaupungistakin löytyy sopuhintaisia hotelleja - Maksettumainos
Lowcost, painappa valitse nappia ja tutki hintaa uudelleen..., alkaen reilu 500€ per nenä...
- etsitäänpälisää
Maksettumainos kirjoitti:
Lowcost, painappa valitse nappia ja tutki hintaa uudelleen..., alkaen reilu 500€ per nenä...
Kyllä se on silti alle 270€ / nenä... kahdelta 537 €.
2.4 2016 lennot laukkuineen. 7vrk majoitus hotelli Jasmin.
Aloittajahan puhui ryhmästä, joten jos enemmän kuin kaksi, tulee reissu vieläkin halvemmaksi !
Jos kuitenkin matkustaa yksin, niin reissun hinta 290€/viikko hostellissa tai 343€ hotelli Jasmin. (1-hengen lisämaksulla huoneesta).
Näin. Edelleen. - Käynyt
etsitäänpälisää kirjoitti:
Kyllä se on silti alle 270€ / nenä... kahdelta 537 €.
2.4 2016 lennot laukkuineen. 7vrk majoitus hotelli Jasmin.
Aloittajahan puhui ryhmästä, joten jos enemmän kuin kaksi, tulee reissu vieläkin halvemmaksi !
Jos kuitenkin matkustaa yksin, niin reissun hinta 290€/viikko hostellissa tai 343€ hotelli Jasmin. (1-hengen lisämaksulla huoneesta).
Näin. Edelleen.Jasmin on periaatteessa hyvä hotelli oikein hyvällä paikalla, mutta kun olen yöpynyt siellä, niin asiakkaina oli paljon brittejä. Meno sitten sen mukaista. Saattaa olla, että oli vain huonoa tuuria.
Huoneet ovat ok. Aamiainen oli jopa hyvä. Hotellilla on autotalli, mitä kaikilla keskustahotelleilla ei ole.
- oluttajamuonaa
Aivan, alle 300 eurolla pääsee yksi ihminen viikoksi Prahaan, kunhan osaa tehdä hintavertailua netissä. Olutkylpylän osoite jo yllä annettiinkin, mutta sen lisäksi kannattaa maistella paikallisten pikkupanimoiden tuotteita prahalaisissa oluttuvissa, joita on erityiysen helppo löytää ympäri kaupungin. Samalla voi nauttia todella täyttävän aterian, jotka on monille suomalaisille mieleen, koska ovat suhteellisen raskaita. Oluen seuraksi vaikka paahdettua ankkaa, gulassia tai porsaanpolvea, mykyjä ja muuta erikoista. Prahan aarteet on esitelty loistavasti pähkinänkuoressa täällä: http://kaupunkilomalle.com/praha
- opiskelijaeinari
Viime kuussa päästiin Prahaan noin 40-50 € suunta yhdeltä Norwegianilla. Hotelliyö oli 38 € hieman keskustan vieressä (mutta ei niin kaukana, ettei olisi jaksanut kävellä). Booking.com kautta löydettiin. Hyvä matkakohde myös pienemmällä budjetilla matkustaville.
- opiskelijaeinari
lisäyksenä, että 38 €/yö hotelli hintaan kuului aamupala ja maksuton peruutus edelliseen päivään asti.
- JustTullutPrahasta
Kannattaa tsekata myös Aurinkomatkojen ja Tjären kaupunkilomat. Pääsee alta 300e/hlö ja finskillä. Ei tarvii laukkujen määrää miettiä.
- Joo.Mutta
Niissä on normaali reittilennot...
- Prager
Lennot esim. Momondo tai vertaa. Majoitus momondo tai trivago. Lennot halvimmillaan 90€/hlö, majoitusta vaatimusten mukaan alkaen muutama euro/hlö/yö.
- terskanpää
millä menossa??? bussilla tallinnasta välillä pääsee parilla kympillä per suunta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4372924Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?2962763- 682019
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3361542Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1851430Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751182- 1001167
Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121077K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali91046- 109941