Lapsiin et enää kajoa Iisakki kiemunki

Sait tänään tuomion toisten lapsiin liittyvän yksityisen tiedon riepottelusta julkisuudessa. Mikään ei näytä olevan sinulle pyhää, mutta kyllä jopa sinun olettaisi silti tietävän missä raja kulkee. Toivottavasti edes omat lapsesi ovat sinulta turvassa.
2460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Iisakki Kiemunkia lakiasiat eivät pahemmin haittaa. Hänen mielestään laki on väärä, jos hän saa tuomion.

Äänestä
  • Sellaisia derkut on.

    Äänestä

  • Niinhän tämä narsisti sanoi tuomiosta että Ranne oli syyllinen ei hän.Mutta ei tällä tuomitulla ole hätää hyvätveljet auttaa että saa maksettua sakot.Varmaan veettää maksella Ranteelle 1000 eukkia ja 2500 muita kuluja.Jumankekka että minun päivä oli pelastettu kun luin tämän TUOMION.

    Äänestä

Iisakki on Rasisti, Iisakki ei ole edes Suvaitsevainen! Iisakki on yhtä tekopyhä, kun Rautiokin!

Äänestä

Kiemunki on vain yksinkertaisesti suuri paska eikä sille mitään voi

Äänestä

Toivottavasti tuota demarisikaa ei oteta persuihin. Aika monta rikollista demariahan on loikannut persuihin, koska Soini ei välitä loikkareiden aiemmista rötöstelyistä. Työmies Putkonenkin tuomittiin raiskauksesta, kun hän oli demari, mutta se ei haitannut Soinia, vaan Putkonen otettiin iloiten persujen johtoryhmään.

Äänestä
  • Raiskareitahan oikeuskin suojelee.

    Äänestä

Kiemungille mikään ei ole pyhää. Hän on paha.

Äänestä
  • Pää suhmur Kari joutui lähtemään.

    Äänestä

  • Kirkkoon kuulumattomia harhaanjohdettuja.

    Äänestä

Iisakki Kiemunki sai tuomion yksityisyyden loukkaamisesta ja peräti lapsien. Häpeä Iisakki!!!

Äänestä
  • Joo mutta Lulu valitti ja tuomio tulee kumoutumaan.

    Äänestä

  • Mitä yksityistä siinä on, jos tuomioistuimessa voi kuka vaan käydä lukemassa Lulun elatusapupäätöksen? Minäkin kävin ja näin samalla kaikkien mukuloitten sotut. Kiitti vaan raastupa.

    Äänestä

Jos iisakki menis tommi evilän kanssa naimisiin niin saataisiin oikein komee neitipari.

Äänestä

Iisakin on syytä hävetä. Mutta eihän hän mitään häpeä. Hän on häpeämätön.

Äänestä
  • Tarkotat tietysti suhmur KAria.

    Äänestä

  • Korjausliike kirjoitti:

    Tarkotat tietysti suhmur KAria.

    Ei, Tarkotan edelleen tietysti suhmur Kierunkaa.

    Äänestä

Tässä aihealuessa varmaan kannattaa ottaa kantaa Kiemungin epärehellisyyteen ja pahuuteen. Tai vaikka puolustaa häntä, jos jonkun mielestä Kiemunki olisi jotain muuta. Tosin onhan sitä sanottu, ettei ole ketään niin pahaa, ettei siinä olisi jotain hyvääkin.

Varmasti Kiemungissa on jotain hyvääkin. Hän on laadukas ammattilainen siviilityössään. Poliitikkona hänestä on vaikea löytää yhtään mitään hyvää. Epärehellinen hyvä veli-organisaation kasvatti, jonka röyhkeydellä ei ole mitään rajaa.

Äänestä

Iisakki Kiemunki, harkitse edes eroa.

Äänestä
  • Tarkoitit tietysti poliisiasioiden perxiikki K.Aria.

    Äänestä

  • paljon-harkintaa kirjoitti:

    Tarkoitit tietysti poliisiasioiden perxiikki K.Aria.

    Ei, tarkoitin edelleen tietysti poliisiasioiden Pienliikemies Kiekuraa.

    Äänestä

  • Sitä näädännäköistä ihmispökälettä?

    Äänestä

Kiemunki voisi erota. Mutta ei eroa, koska ei ole mukamas tehnyt mitään rikollista.

Äänestä
  • Jatka perzuikki vitutusta. K.Ari siivosi itsensä pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


entlemang kirjoitti:

Sait tänään tuomion toisten lapsiin liittyvän yksityisen tiedon riepottelusta julkisuudessa. Mikään ei näytä olevan sinulle pyhää, mutta kyllä jopa sinun olettaisi silti tietävän missä raja kulkee. Toivottavasti edes omat lapsesi ovat sinulta turvassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu