Taas sai kauppareissu mukavan käänteen kun joukko näitä elintasosurffaripakolaisia päivysti kaupan läheisyydessä. Hiukset geelillä laitettu, merkkivaatteet ja käsissä limupullot. Näitä me veronmaksajat lellimme. Ja täällä Forssassa vielä yritetään lähentää kulttuureita säälittävillä tapahtumilla. Auta armias kun kevät tulee ja nämä kehitysmaalaiset alkavat nähdä tyttöjä kaduilla vähissä vaatteissa, siinä ei enää pelkkä katse riitä vaan pusikko kutsuu. Painukaa takaisin ja auttakaamme niitä jotka oikeasti apua tarvitsevat! <3
Hätääkärsivät partalapset
hullupetensisko
20130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kahdelle Forssansatsista lykkäsivät pikkaisen ehdollista, toinen oli kotikonnuilaan esitellyt irrotettu ihmispäätä.
Eikös se ollut kivajuttu kun kauppareissu sai mukavan käänteen,olisi se ollut pahajuttu jos se olisi saanut ikävän käänteen.
Nooh kyllähän ne muotifarkuissa keikistelevät henkensä edestä pakenijat kohtapuoleen siirtyvät työelämään. Ei se ole kun kymmenisen vuotta kun pojat jo oppivat lukemaan ja laskemaan. Sitten voivatkin ruveta hakemaan töitä Forssan runsaasta avoimien paikkojen valikoimasta.
Eli jokusen vuoden ovat vielä elätettävinä.
nimimerkille jaajaajaa.Olet aika hyvin selvillä muotivirtauksista kun tunnet farkkumerkit,meikäläinen ei ole vielä kuuteenkymmeneevuoteen tunnistanut muotivillityksiä.Ei ne pakolaiset täällä kauan viihdy,siellä mistä ne on tullu, Forssan kokoinen paikka vastaa puuceetä,eli paskahuusia,eli älä murehdi,ei ne sun pöydästä syö.
jaaintejaa kyllä nuoret tuntee vaatemerkit. Pakolaiset tulee viihtymään ja niitä tulee lisää satojatuhansia.Tämä puucee on monelle pakolaiselle iso paikka, kun ovat jostain Afganistanin vuorilta pyörineet alas. Ne syö koko ajan meidän pöydästä. Sipilän porukan tekemät "leikkaukset" eivät riitä peittämään edes näiden aiheuttamia kustannuksia. Paljon pahempaa on luvassa joka suhteessa, valitettavasti.
Toivotan maahanmuuttajat tervetulleeksi, heidän kanssaan on kiva jutella, useat ovat fiksua porukkaa.
Mutta sääliksi käy niitä työttömiä suomalaisia nuoria joilla on tulevaisuudessa vieläkin hankalampi saada työtä.
Samoin käy sääliksi jos on suomalainen vajaa kuntoinen, saako hän enää koskaan töitä, kun ulkomaalaiset tekevät ainakin aluksi paljon pienemmällä palkalla.
Kerran näin kauppareissulla kantasuomalaismiehen, jolla oli hiukset siististi. Taisi olla geeliäkin laitettu. Oli pullokin kädessä, jossa oli pelkkää limsaa. Housut oli tällä miehellä jalassa. Ylhäälle asti. Järkytyin.
Turisti? Tai sitten tämä ei tapahtunut forssastanissa..
Tungettais noi mutakuonot vaikka jollekin ulkosaariston luodolle, jos ei kelpaa niin lähe uimaan sinne mistä oot tullutkin!! Noista ählämeistä ei ole täällä MITÄÄN hyötyä seuraavan 25v aikana.
Valitettavaa huomata näitä miesjoukkoja, jotka tuijottavat ja huutelevat äidinkielellään naureskelun lisäksi.
Kyllähän nyt Suomen kansalainen saa Kelalta älypuhelimen, merkkilenkkarit, ulkoiluasut ym. tarvittavan. Ei kai niitä nyt maahantulleille, elintasopakolaisille anneta? Kerätään vaatetta ja tavaraa, jolla voidaan auttaa pakolaisia. Ja mukava jos hotellitason majoitus lopetettaisiin. Siirrettäis se ilmainen aamiainen ja ruokailu eläkeläisten käyttöön. Löytyykö Isänmaasta paikkoja, jossa eläkeläiset Suomessa voivat ruokailla?
Mahdollisimmankauas mutakuonot Forssasta, ei niitä kyllä meidän nurkissa.
Kuormasta Matut kyllä syö.
Vieko nämä Ali Babat Kauniaiseen, missä veroparatiisi huijari-suomalaiset asuvat. Hekin saavat maistaa 'monikulturalismi'.
Westend on myös hyvä paikka heittää nämä Islamilais loiset - saavat asua muiden loisien kanssa.
Kauppaan tuli maahanmuuttajat. Antoivat maksusitoumuksen myyjälle. Myyjä haki varastosta 32 tuuman TV:n. Maahanmuuttajat keskustelivat keskenään. Pyysivät elekielellä maksusitoumuksen takaisin. Tulivat hetken kuluttua takaisin. Ja uusi maksusitoutumis Suomelta olikin 42 tuuman televisio. Että voi yksinhuoltajaäiti, hae maahanmuuttajasta seuraa, jos osaat kieltä. Kaikki onnistuu, ilman työssäkäyntiä, jos on partnerina maahantulija. Näin Suomi haluaa ja auttaa.
kiitos kuuluu sanni kaisa sulkolle
Oli varmaan hassua kun olit itse paikalla ja todistit tapahtuneen? Kerrotko milloin tarkalleen tapahtui ja missä? Tämä on nyt tullut luettua tapahtuneen iPhonelle, autolle, tietokoneelle.... onko tämä nyt todellinen ensimmäinen Turbaanilegenda?
Ihmeellistä mutta totta!
Voi sinua raukkaa, eihän tämä uutta ole. Silloin 90-luvulla jo eräs myyjä kertoi, miten pakolaiset vaati ja sai, kalleimmat maastopyörät ja videot ym.. Kun saivat kaiken mitä halusivat, niin ei kun shoppailemaan isompiin kaupunkeihin ja uudet avustukset!!
Eihän nuo tyhmemmille aukene, mutta fiksummat tajuaa. Salata niitä koitetaan, mutta rehelliset vuotavat tietoa, JOKA KUULUU KANSALLE/VERONMAKSAJILLE!!.
Uudet autot saivat lapsiperheet. Autoliike hykerteli tyytyväisenä.