Kuulemma aukeaa vasta toukokuun alussa.
Olemme menossa huhtikuun viimeisellä viikolla, onko tuo aukeaminen kuinka tarkkaa, koska kiinnostaa tuo rotkovaellus?
Samarian rotko
4
840
Vastaukset
- samarian
Virallisten tietojen mukaan Samarian rotko tosiaan on avoinna 1. toukokuuta - 15. lokakuuta, eli saattaa hyvinkin jäädä se reitti kulkematta. Se olisi tietysti suuri sääli, koska kyseessä on yksi koko Euroopan upeimmista rotkoista, ja maisemat sen varrella ovat huikean kauniit. Voit lukea lisää Samarian rotkosta esimerkiksi tältä loistavalta suomenkieliseltä sivulta: http://kreikkaan.net/matkakohteet/kreeta/nahtavyydet-hanialla Huomaa, että torko esitellään siellä muiden Hanian nähtävyyksien joukossa.
- irtokivi
Käsittääkseni tuota vaelluksen ajankohtaa rajoittaa vesi ritkossa. Paikoitellen hyvin kapea uoma,on lähes mahdoton kulkea jos sadevesiä vuorilta valuu laaksoon. Tällöin myös irtoavien kivien putoamisriski on huomattavan suuri, rotkon kapemmissa kohdissa
- jalat_väsyy
Hieno kohde vaeltaa, upeita maisemia. Vaelluksesta tekee haastavamman irtonaiset kivet polulla. Täytyy tuijottaa maahan kun kävelee, monissa paikoissa. Varmaan eri tilanne vuodenajasta riippuen,kun vesi kuljettaa kiviä. Juomista reilusti mukaan.
- Helado66
Rotkon pitäisi olla jo auki (Chaniapost.gr) mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178