Kommentointi FB. ssä kielletty

http://turpeinen.info/vaalit/?p=2709

Miksi en voi kommentoida nimelläni oheisen linkin tietoja. Todennäköisesti kyseinen gallup on persujen omassa pienessä piirissä tehty joten se ei edusta koko paikkakunnan mielipidettä..
2060
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Joillain taitaa olla väärät mielipiteet YP:n mielestä. Keskustelu oli mielestäni asiallista ja mielipiteet perusteltuja ainakin vastustajan.

Toisaalta olen kyllä saanut tarpeekseni koko maahanmuuttokeskustelusta. Vois lopettaa vaikka viikoks uutisoinnin joka mediassa. Tursuaa jo korvista.

Äänestä

Maahanmuutto voitais vuodeks vaikka lopettaa ja katsoa onko siitä tosissaan mitään iloa. Kohta saadaan ruotsalaiset turvapaikanhakijaks.

Äänestä

Näin tuntuu katoavan myös väärät puheenaiheet tältä palstalta, mitäs olit väärää mieltä asioista!

Äänestä

Mitä täältä on hävinnyt?

Äänestä

Älykäs keskustelu ja kyseenalaistaminen ei käy.
Ei saa arvostella Euroopassa vallitsevaa kaaosta.
Suvakit suvakit rasistit Rasistit.
Jää kätöseen

Äänestä

Eikö irronnut mitään muuta?
Oliko tämä joku vaali-info?

Äänestä

täysverinen rasisti, kun näin hyökätään?
En kyllä usko. Ihan tolkun ihminen Jari ymmärtääkseni on.

Äänestä
  • Ei ole ja on poistanut senkin edellisen keskusteun. Siinä se nähhään mikä kuspiä se on.

    Äänestä

Kepulaisten pahalaatuinen hajaannus paistaa läpi

Äänestä

tempaus!

Äänestä

Okua, Okulaisuutta EI saa arvostella kukaan, herkkähipiäiset loukkaantuu... menee yöunet ym..

Äänestä
  • Saathan sinäkin okulaisia arvostella juuri nyt
    Ei sitä kukaan estä.
    Onko sinusta sitten väärin, jos outokumpulainen arvostelee sinun kirjoitustasi
    Eikö meillä olekaan sananvapautta? Kysyn vaan

    Äänestä

  • Nyt kyllä hämmästyn. Mitä te ei okulaiset olette meitä neuvomaan. Hoitakaa vain Liperin, Joensuun tai sen tsadin asiat ensin!
    Vähän rajaa ylimielisyyteen!

    Äänestä

  • Puhu Jarin kanssa kahdenkesken.
    Se on paras tapa edetä.
    Viittaamasi pieni piiri taitaa olla taas pääsi sisällä.

    Kepu.kepuKepu.kepu.Kepupääsi ei enää
    kestä lisää kepupropagandaa. Hellitä hyvä ihminen.

    Äänestä

Okulaisia ei saa arvostella he ovat kaiken yläpuolella. Superhyviä ihmisiä, kaikki huomioonottavia ystävällisiä rauhanrakentajia. He hyväksyvät mukisematta kenet vaan mistä vaan, syyrialaiset, turkkilaiset, ym.ym. kanssaan elämään sovussa.

Miksi arvostella jumalista seuraavia ihmisiä me surkimukset ja muunpaikkakuntalaiset, eletään me omaa elämäämme hissun kissun ja jätetään Okulaiset rauhaan. Meidän on hyvä jatkaa surkeaa taivallustamme täällä maan pinnalla omillamme Okulaisia palvoen ja kumarrellen heidän suuntaansa...

Kaikkee hyvää Okulaisille

Äänestä
  • Nyt voitkin sitten keskittyä oman kotipaikkasi virheiden korjaukseen.
    Uskon, että jälkeä tulee: Arvostelet ja heti ryhdyt korjaaviin toimiin.
    Missä näemme tämän esimerkkisi toimivan?

    Äänestä

valtuustonkokous tänään klo 18.00.esityslistalla maahantunkeutujien ottaminen okun veronmaksajien eläteiksi.tervetuloa vapaa pääsy

Äänestä
  • Hienoa että asia etenee saamme uutta verta kaupunkiimme, olen erittäin iloinen siitä.

    Äänestä

turpaska tykkää vaan omasta äänestään ja mustekynistä.
siinä ne paskanjauhajan vaalilupaukset, eikä mene kauan kun poistattaa tämänkin.. lasketaanko sekunnit. Mitään se nyt ei täältä pelasta, sehän on varma . Kokouspalkkioita että saa uuden kloonin pantua alulle ja asuntovelan lyhennettyä.. siisä se turPASKANA ideologia sitten onkin. pane ja erota

Äänestä

Pitäkööt sitte kokkelit ym. lemmikkinsä kurissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häppänen kirjoitti:

http://turpeinen.info/vaalit/?p=2709

Miksi en voi kommentoida nimelläni oheisen linkin tietoja. Todennäköisesti kyseinen gallup on persujen omassa pienessä piirissä tehty joten se ei edusta koko paikkakunnan mielipidettä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu