Tätä mieltä Jukka

TämäonNiintotta

Tämä juttu laittaa ajattelemaan!!!

Suomalaiset on hullumpia kun koskaan!
23.3.2016 18:58 Jukka Nieminen 27

Mua risoo ihan tajuttomasti toi nk. vihapuhe. Se on sellasta päällekypää henkistä väkivaltaa jota tuntuu joutuvan sietään. Jossain kohtaa se vaan ylittää sietokynnyksen, ja alkaa tuntea kun olis jotenkin hullujen ympäröimä. Sillä osahan niistä jutuista on väistämättä sellaisia, ettei niitä voi enää pitää tervepäisten juttuina. Mun mielestä jos on joku tyyppi jolla on elämän pääsisältö jahdata mamuja päivät pitkät, niin viiraahan sillä väkisinkin päässään.

ja sanotaan ny sekin että kohta kaduttaa et tuli tää kirjoitettua (tunteenpalon voimalla) mut munkin on vaan pakko päästää höyryt välillä ulos eikä vaan passiivisena sietää tota vihapuhetta.



En tiedä tuntuuko vaan mut onko ajan henki sellainen et se vaan jotenkin suosii psykoosissa olevien vihajuttuja? Kun koetin ihan tosissani kattella onko suomalaiset jotenkin seonneet viime aikoina, niin lopputulos on, ettei ole. Se johtuu internetistä. Kahjoja on ollu aina mut kun ne on pysyneet pienviljelijöinä tuolla Kaavilla, tai jossain siellä päin, ei niihin ole koskaan tarvinnut törmätä. Nyt on facebook ja nää muut itseilmaisun välineet. ja sit on psykologinen taustatieto: 2% suomalaisista on jollain lailla psykoottisia ja peräti 20-30% enemmän tai vähemmän häiriintyneitä. ja kun on toi face niin joutuu väen väkisin tutustuun niitten kaikkien päänsisältöön. Sekoohan siinä hissuksiin ittekin.

Mulla itse asiassa on rasisteja tuttavapiirissä, ja niiden kaa olen hyvää pataa kunhan en vaan erehdy puhuun politiikkaa niitten kanssa. Olen huomannut niissä kaksi elementtiä; lyhyen- ja pitkäntähtäimen. Noi kiihotuspuheet tuntuu olevan sidoksissa niitten stressitasoon. Kun niillä menee esmes taloudellisesti huonosti ja on paineita laskukierteen kanssa, niin alkaa mamu-puheet lentää. Jollain toisella työasiat – tai pikemmin niiden puute – alkaa näkyä sekä suurkulutuksena että mamu-juttuina ja jossain kohtaaahan ne korreloi toistensa kanssa, eli kännipäissään tulee päivitettyä kaikkee sitä mitä aamulla katuu. Mamu varmaan onkin hyvä vihakohde kun oma elämä on vaarassa mennä vessasta alas. Lamasuomi ja sitä rataa. mut on ne muuten tolkun ihmisiä, ne vaan on painettu selkä seinää vasten.

Sit oon huomannu että niitä vituttaa ihan oikeesti. Ne luulee oikeesti et tänne roudataan arabirutkuja taatelilaiva kerrallaan jaa myöntäjinä on jotain suvakkeja jotka aloittaa joka lauseensa ”voi hellanduudeli sentään…” ja niitä vituttaa tää juttu niin, et ne joutuu sellaseen vihahybrikseen ja negatiivisuuden kierteeseen ja ne ei tajua että viha syö miestä sisältäpäin. Sit kun niitä on aikansa kiukuttanut alkaa tulla juttua terveyden menosta, yks alkaa seota, toinen ryypätä, kolmannella on jotain ihme tulehduksia ja neljännellä puhkee joku ihme tauti jonka nimeekään ei osaa ääntää. ja ne tappaa ittensä tollasen jutun takia tajuamatta ettei ne sitä asiaa päätä eikä niiltä kysytä mitään. ja ne löytää seurakseen ihan yhtä ikäviä tyyppejä joilla on kans ilmeet kun ne eläis raaoilla sitruunoilla päivät pitkät.

Pssykoottiset, häiriintyneet ja sit vielä noi stressit muokkaa kaikki tätä nettikulttuuria jota selvästi käydään tyhmimpien ehdoilla. mut sit on toi rakenteellinenkin juttu eli päästään – voi ei – Persuihin. Vuoden päästä on kunnallisvaalit jossa Persuja odottaa koko takinkäännön hinta, mut ne aloittaa taas vaalityönsä hyvissä ajoin noilla mamu-jutuilla. Ne jutut puree aina ja paljon muillahan ansioilla ei voi kehua. Kreikan tukipaketeista ainaski kannattaa olla paljon puhumatta. ja sit ne ehdokkaat mylvii taas tota mamu-vihaa päivästä toiseen ja sitä saa taas sietää. ja sit ne sillä puheella selviää vaaleista yli ja kun ne saa ne edustajapaikkansa ne sit antaa yhteisen rasisminvastaisen kannanoton. Tän tempun ne voi tehdä vaikka ikuisesti koska on haalineet äänestäjäkunnakseen tän maan pahimmat sarvikuonot jotka menee tähän vipuun kerta toisensa jälkeen. Aaaagrh…oikeen myötähäpeetä tuntee.

mut sen on sentään oppinu että aivokuolleiden kanssa on hyvin hyvin vaikea keskustella rakentavasti. Jos ne on sitä mieltä että mamut tekee 17-kertaisen määrän raiskauksia niin nehän tekee. ja vaikka tätä esittäs tilastollisesti, kriminologisesti ja vaikka millä tosiseikalla niin sehän vaan pahastuu ja jättää jutut sikseen. ja sit se tulee viikon päästä uudelleen ja sanoo että tiätteks te muuten et mamut tekee 17-kertaisesti raiskauksia? Hajoohan siinä saakutti soikoon ihmisen kun ihmisen pää jos joutuu veivaan jonkun kaa jolla ei sudi päässään mitään eikä mikään mee jakeluun.

Mulla ei ollu mitään tolvanoita vastaan. sillon kun ne pysytteli homma-foorumin sisuksissa ylläpitämässä sitä omaa kulttiaan, ei se ketään varsinaisesti rassannut. mut kun ne tuli ja saastutti alustan toinen toisensa jälkeen niin käyhän niissä niin, että se älymystö häippää ja homma rullaa kaheleimman ehdoilla, jolla tota rasistista tajunnanvirtaa piisaa vaikka elinikänsä ajaksi.

16

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EhkäGeenitkin

      Se yhdistetään matalaan älykkyysosamärään. Sivistyksen puutteeseen ja ympäristöön. Rikollisia paljon.

      • Rikostaustaakin

        Tutkimusten mukaan näin on. Lisäksi oman elämän tylsyys, ihmissuhdeongelmat, kateus ja katkeruus mm.


    • LoppuuNyt

      Tunnen Jukan jutun jälkeen itseni typerykseksi, kun olen yleensä osallistunut joihinkin noihin kirjoituksiin.

      • MitäTänneJää

        Älymystö häippää, sanoo Jukka. Aivan! Mitä jää jäljelle?


      • JumalaPelastaa

        Uskon sinua. Tee parannus.


    • sivistymätönminäkö

      kuka se on?

      • MenejaTiedä

        Vaikea sanoa toisesta. Ite sen tietää. Onhan mielipiteitä.


    • ..ajattelen, että kritiikki maahanmuuttaneita muslimeita kohtaan on tarpeelista.
      Kun juttelen maahanmuuttaneen muslimin kanssa on siellä kaikilla sama kaiku; amerikka vihaa ja Israel vihaa.Suomessa sille on vielä tukeakin vanhasta vasemmistosta ja kepusta.
      Maahanmuuttaneiden muslimien käytös on ollut törkeää, josta ns. viha, joka mielestäni on vaan normaalia kritiikkä, kumpuaa.

      On uskomatonta, että he tulevat tänne raiskaamaan. Vaikka vain yksi teksisi näin! Moitiskellaan oloja ja ruokaa.
      Murhataan ja ryöstetään lähtömaassa rahaa, joka on taas sinne annettu länsimaitten tahollta.Irakiin on annettu lähes satamiljardia dollaria ja aseita, joita ei edes suomen armeijalla ole. Ne myytiin Isikselle ja rahat varastettiin.

      Muslimien invaasio on säälittävän tyhmää ja typerää.
      Lopulta uhkaillaan uudessa kotimaassa terrorismilla, jos ei "kotouduta" mukavasti.

      On kysmys miljoonien ihmisten vaelluksesta "parempaan elämään". Ei se saa näin mennnä! asia on sotaa!Hävitettään omat paperit , luodaan uusihenkilöllisyys, omat rikokset saadaan unholaan. Kotimaissa vain hyvät ja kunnon ihmiset jatkavat elämää, vaikka lähteneet varastaneet valtion varat. Tuemme rosvojoukon asiaa!

      Muslimit ahdistelevat ja tappavat kristittyjä lähi-idässä.

      On valtavasti maailma muitakin asioita ja avunntarvitsijoita, kuin tämä muslimi lauma! Ei yhtään muslimia suomeen.
      Nytkin muslimi terroria ennen pääsiäistä Belgiasta.
      Kunnioitan niitä miehiä ja naisia jotka ottavat isänmaan suojelun asiakseen tältä laumalta varkaita tai terroristeja....ja multakin ihmisilltä, joiden pitää olla suojelemassa ommia naisiaan ja lapsiaan kotimaassaan eikä juoksemassa kuin järjetön kameli aavkolla pitkin euroopan teitä ja toreja...

    • regadoo

      PITÄSKÖ SUN HERÄTÄ TODELLISUUTEEN??? MUT ONHAN HELPOMPI ELÄÄ KUN TEESKENTELEE ET VALTAKUNNASSA KAIKKI HYVIN. ÄLY HOI !!!!

      • RahallaSaaJaAudillaMenos

        Kaasu pohjas taas näköjään. Hyvin menee, ei teeskentelyä, on pelit ja vehkeet. Hittoako välitän muusta.


    • TasoKkaissaLehdissä

      Lukekaa muitakin Jukan juttuja. On tietokirjailija ja toimittaja.

      • Jukkafani

        Kirjastosta löytyy, niin ei tartte ostaa.


    • MikaJaMä

      Ajankohtaista.

    • TinttiMintti

      Olipa hyvä juttu ja just noin menee. Huumorilla kirjoitettu.

    • JöröJukkaRock

      Jukka on oikeassa. Yleensä Jukat on aina oikeassa.

      • JukkaJuuJuupa

        Jukka missä sun tukka?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1323
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      841
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      650
    4. 50
      567
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      11
      481
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      454
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      150
      422
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      397
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      368
    Aihe