Paljon lukemista Karjalaisessa

Hyvä uuditus tämä tabloidi, on kätevä käsitellä. Tässä pääsiäispainoksessa lukemista kahdelle päivälle. Urheilua saisi olla enemmän. Paha puute, ei Jarin piirrosta tänäänkään. Mustalista oli, saisi olla joka päivä
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Riittävästi yhdelle päivälle lukemista tämän päivän lehdessä.

Äänestä

Ihan muuten hyvä lehtinen,huomatkaa sana lehtinen ei lehti.

Tämä lehtiseksi ihan hyvä ,mutta puutteelinen pahasti jos olisi lehti, nimittäin talous kertomukset fakta pitoisesti on ihan nolla tasolla.

Tuolla voisi olla kertomista vaikka jos jonkinlaista,kuten kauppakeskus myyn tyhjistä tiloista ja mitä maksaa vuokraaminen ja jne.Samoin kun asuntokauppojen kaappale määrät kuukaudessa esim:tammikuu ok-talot/huoneistot.

Samoin arvailuja milloin citymarket alkaa rakentamaan ilomantsin tien varteen ja abc ravintola valmistuisi tuonne.

Eihän tässä kukaan uskalla rakentaa ym kun koko kylä elää pimeydessä lehtisen varassa.

Äänestä

Lukemista voi olla,mutta onko tarpeellista lukemista.

Äänestä

"Hyvä uuditus tämä tabloidi, on kätevä käsitellä."

Kätevämpi on kuitenkin käsitellä lehteä tietokoneen näytöllä...

Äänestä
  • Minulle kaikki tarvittavat uutiset löytyy ilman lehtien tilaamistakin, mutta kukapa sitä estää jos joku vielä haluaa käsiinsä paperisenkin painotuotteen.

    Tässäpä todella hyvä, joensuulaislähtöinen esimerkki palvelusta mistä löytää vähintäin riittävästi uutisia niin koti- kuin ulkomailta:

    http://www.ampparit.com/

    Äänestä

Ihan näppärä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Köhelö kirjoitti:

Hyvä uuditus tämä tabloidi, on kätevä käsitellä. Tässä pääsiäispainoksessa lukemista kahdelle päivälle. Urheilua saisi olla enemmän. Paha puute, ei Jarin piirrosta tänäänkään. Mustalista oli, saisi olla joka päivä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu