niin Antti ottaa sinut porttivahdiksi ulkoministeriöön. Sehän ois hienoa kun pääsisi tuttuun ympäristöön työhön.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016032621327570_uu.shtml
Elämäntapa muutoksella eteenpäin.
Nyt Timo muutama kymmenen kiloa pois,
8
53
Vastaukset 8
- G-Mies
Soinilla on elintavoista ja ulkonäöstä päätellen kymmenisen vuotta elinaikaa. Jos pudottaisi 5 kiloa vuodessa, niin ei ehtisi edes alle 110 kilon sarjaan. Paras kun alkavat katsella extralarge-arkkua.
“alkavat katsella”?
Veronmaksajien piikkiinhän Pullukka on elänyt koko ikänsä ja veronmaksajien piikkiin menevät myös hautajaiset EXL-arkkuineen.
Sehän tuon kusipään sähläämisessä pahiten ärsyttääkin, että minä maksan sen!
- Kunnoton_ministeriksi
Ei varmasti, Soini ei tule kuuna päivänä enää olemaan ulkoministeri. Maa on käytännössä ilman ulkoministeriä, jopa Tuomioja kävi tuuraamassa Venäjällä ennen presidentti Niinistön Moskovan matkaa.
- ff-f
Kelpaa ihan nykykunnossa UM:n eteiseen. Toimii kuin variksenpelätti, terroristit kääntyvät jo ovelta.
- ArmasKelopöhelö
Tuntuu siltä kuin te ette arvostaisi meidän ulkoministeriä.
Perussuomalaiset kun esitteli omat ministerinsä, niin oli kuin olisi saanut lottovoiton, niin pätevää porukkaa oli esillä.
Tätä naista en nyt muista, että mihin hän joutui töihin, mutta oikeusministerihän on vallan koulutettu mies. En nyt heti muista, että mihin hänet on koulutettu, mutta kummiskin.
Ja sitten tuo sotaministeri. Hänellä on kyllä mahdollisuudet ja varmaan kykykin saada sota aikaan.
Ja ulkoministeri ? Ainuu mikä vähän askarruttaa kun on kuin olisi palattu Kekkosen aikaan ja aina ollaan Moskovassa.
Montako kertaa se Soini on jo kerinny käymään ? - huh-huh
Voi herranjumala tuotakin lehtijuttua. Kyllä Rinne nyt teki viimeisen munauksensa kuvitellessaan itsensä pääministeriksi. Voi jo verrata johonkin missukkaan joka laitattaisi 7 desin silikonit ja niillä kuvittelee voittavansa vaalit .
(laihdutus ja elämäntapa remontti)
Vaaleihin on 3 vuotta ja tuo öllikkä jo valitsee, ketä ei ota hallitukseen mukaan :D
Ministerin täytyy olla rehellinen ja se ehto ei Rinteen kohdalla täyty missään muodossa.
Liikaa tuomioita ja epärehellisyyttä.
Nauran kyllä kakkasen naurun, kun sdp ei saa ääniä, johan nuo ovat töpänneet ihan tarpeeksi aiemmin.
Suomalaiset työttömät vaan töihin ja elättämään mamuja, että he saavat opiskella kieltä ynnä muuta mukavaa, sanoo Rinne.
(Sanamuotoa muunnettu, mutta asia on ihan sama suomeksi sanottuna, kuin Rinteen lausunto oli)
Huh, kun oli paksua juttua, menin kyllä sanattomaksi ja sitä tapahtuu harvoin.
Soini on sentään järkimies verrattuna Rinteeseen, painoaan kyllä saisi pudottaa ihan terveyssyistä. - haiseva.läskivuori
Timo Soini vastaa Antti Rinteelle: "Minä en ole koskaan polttanut tupakkaa. Ja aina olen syönyt terveellisesti - ja paljon! Ja kuten tiedetään alle satakiloiset punnitaan neuvolassa. Keu-keu ja röh-röh!"
- Eroa_Soini
Presidentti Niinistö hoitaa ulkopolitiikkaa ja ulkoministeri matkustelee. Lienee presidentin ohje, että Soini kauaksi ja pitkäksi aikaa, maihin mihin ei pysty minkäänlaista ulkopoliittista ongelmaa rakentamaan. Seuraavaksi esitän, että Soini matkustaisi noin kolmeksi viikoksi Uuteen-Seelantiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791511
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1391183Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i118846Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku22749S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant29709Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀41698Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁67627Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul28600Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta
Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk69590Mies miksi moinen vetäytyminen?
1) Olit loukkaantunut tai suuttunut 2) Sulla oli toinen nainen 3) Luulit, etten halua jatkaa tutustumista 4) Vai joku52569