Ylivieskan VL ihmiset. Oma kotikirkkonne on tulessa, sitä ei voida pelastaa. Pääsiäisyön messua ei voida pitää.
Ylivieskan kirkko palaa
19
139
Vastaukset
- johannes-f
Ikävä tapahtuma.
- ilmiliekeissä
ilmiliekeissä.
- Yliviekas
Tulimeri lepää Pohjanmaalla:
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/video-ylivieskan-kirkon-rajusta-palosta-liekkimeri-keskella-pimeytta/5810482 - fdssdfdfssdf
No joku fiksu saa maksaa pienet korvaukset. Idioottimaisuus huipussaan..sehän ihmiskunnan ominaispiirre on.
- LohtuaYlivieskaan
Kannattaa hyvät ihmiset pohtia suhdetta näihin rasisteihin, jotka tuhopolttavat rakennuksia. Voiko ns. kriitikoita kutsua muuksi kuin rasisteiksi ja fasisteiksi, jotka toimivat kuin natsit Berliinin valtiopäivätalon polton kanssa? Ensin leimataan omat viholliset polttajiksi, sitten riekutaan raunioilla kuin kiimaiset paviaanit punaisella perseellä.
Historia tulee muistamaan 2010-luvun Suomessa valkoisen roskasakin vuosikymmenenä.- JumalanTahtoToteutui
Eikä jumala laittanut tikkua ristiin, amtoi vaan palaa. Palomiehet sentään yritti...
Ok. Tiedän että on täysin idioottimaista olettaa että olisi mitään asian ehkäiseiseksi tehnyt. Tämähän oli jumalan tahto. - bhbhbhbbh
JumalanTahtoToteutui kirjoitti:
Eikä jumala laittanut tikkua ristiin, amtoi vaan palaa. Palomiehet sentään yritti...
Ok. Tiedän että on täysin idioottimaista olettaa että olisi mitään asian ehkäiseiseksi tehnyt. Tämähän oli jumalan tahto.ennen kuin mölötät ota selvää siitä mikä jumalan rooli on..ei se mitään tee vaan ihmiset hänen tahtonsa mukaan.
- Hassut_Uskomukset
bhbhbhbbh kirjoitti:
ennen kuin mölötät ota selvää siitä mikä jumalan rooli on..ei se mitään tee vaan ihmiset hänen tahtonsa mukaan.
Miksi vaivautua sitten rukoilemaan?
Jumalan tahto tarkoittaa että hän tekee mitä tahtoo. Ei siinä ihmisen toiveet paljoa paina. bhbhbhbbh kirjoitti:
ennen kuin mölötät ota selvää siitä mikä jumalan rooli on..ei se mitään tee vaan ihmiset hänen tahtonsa mukaan.
Tuosta teologisesti pettämättömästä ajattelusta voimme päätellä kirkon palamisen olleen jumalan tahto.
Nyt Räsänen äkkiä paikalle selittämään asia polttajan hyväksi! Eihän se voi olla tuhopolttajan syy, vaan jumalan, jos kirkko palaa!
- KTS--
En ihmettelisi vaikka ev.lut. kirkkoa vihaavat paskalahkolaispaskiaiset olisivat yllyttäneet kyseistä juippia tähän.
- ihmetyttää
Miten tuo kelpaa,kas minä kysyin kuka poltti kirkon.Ylläpitäjä ei julkaise.
- Huomioita
Messu siirtyi vain tunnilla. Messu on pidetty.
- tiedätte
Kuka epäilty on pidätettynä?
- sanokaa
kuka poltti kirkon?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648