Mielenterveyshäiriö

joka on deitilläsi ehdoton turn off? Mistä häiriöstä antaisit rukkaset?
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

psykopaatti, täys narsisti.

Äänestä

Narsistinen persoonallisuus-häiriö, muuta voi olla ja niihin on olemassa lääkkeet tai hoito.

Äänestä

Mikä tahansa on turnoff, masennus, syömishäiriö skitsofrenia jne. Jos on ollutkin ja ei oo enää, en halua sellaista.

Äänestä
  • Nekään tuskin haluais sua eli win-win

    Äänestä

  • Kaikki tuollaiset nirppanokat jotka luulevat, ettei mt.ongelmia voisi tulla itselle, niin on kyllä pahimmat kusipäät. Varmoja narsisteja.

    Äänestä

Ihan sama... Jos ei oo mitään häiriöö niin se vasta olis kamalaa. Mitä enemmän poikkeavuutta sen haasteellisempaa, mielenkiintoismpaa, eloisampaa, tunnerikkaampaa, kipinöivämpää - siis JOS RAKASTAA toista!!!

Äänestä
  • No ei kyllä ole. Esimerkiksi alkoholismissa ei ole mitään mielenkiintoista. Erään palstalaisen mukaan tosin juuri sille tulisi nostaa hattua hymnien soidessa, että joku on ollut ennen alkoholisti.

    Äänestä

Ei mikään haittaa, kunhan ei oo vaaraksi muille tai itselleen.

Äänestä

Palstaharhaisuus.

Äänestä

Seksiaddikti, narsisti. Ei jatkoon.

Äänestä

joos paskaleikit ppuuttuu.

Äänestä

rukkaset olen antanut tarkoitusomaisesta loukkaamiskäytöksestä joka tehnyt mustasukkaiseksi(ukolle) ja itsetuhoiseksi tai herjaamiseksi(ulkopuoliset yms... )ja huonokäytös

toivon joskus löytävän oikean ystävän joka tukee henkisesti minuakin.

Äänestä

Jos mies hieroo esim. anaalimehua perseenreijästä kasvoihini niin en syty

Äänestä

syytä:
Alkoholiriippuvuus = alkoholisti
Narsismi = itsekeskeisyys, huomionhakuisuus ja oletushäiriö kuvitelmalla: Minä olen paras

Äänestä

Suoraan todettuna kaikki muut paitsi paniikkihäiriöt, sosiaalisten tilanteiden pelkotilat ja masennukset, joiden taustalla muuta kuin "nyyh mua masentaa kun on kaikki liian hyvin"tapaukset.
Fyysisiä sairauksia katson suopeasti :) niille ei oikein mahda mitään jos on paskat geenit.
Kunhan ei ole lösäyttäny itseään niiden varjolla.. Usein jonkun somaattisen sairauden omaavat pitävät paremman huolen kehostaan ja mielestään kun ovat tajunneet etteivät ole kuolemattomia.

Syömishäiriöt on myös kieltolistalla. Idiootit alkaa tuhoamaan itseään vapaaehtoisesti.. Ymmärtäkööt muut heitä. Minun homma ei ole se. Mikään ole rasittavampaa kuin jatkuvalla laihiksella olevat "läskien nyppijät" x) Ahmijat katson pöpeihin myös .

Osaan toki olla hiljaa ja kohtelias olipa se toisen päävika mikä vain mutta tiedän etten olisi sopiva kumppani pullamössö-tyypille..

Äänestä
  • Syömishäiriön miellän lasten ja nuorten itsetunto-ongelmaksi ja pahoiksi kasvukivuiksi osittain, vielä pahempi heillä on ulkoaohjautuvuusongelma (antaa ympäristön sanella, vaikuttaa, häiritä ja sotkea, mitä ja millainen pitäisi olla). Voi siis parantua terveen itseluottamuksen kehittyessä, milloin lähinnä sylettää kaikki ylilaihuuden yli-ihannointi.

    Parisuhteen kannalta taas kaikenlainen huono itsetunto lienee periaatteessa vältettävä ominaisuus. Tietysti tietynlaisten egojen märkä uni on se, että saisi määräillä ja ohjailla jotakuta, joka heidän ymmärtämättään kärsii siitä.

    Pöpilistalle lisäänkin läheisriippuvaiset eli ohutnahkaiset narsistit! Pakkotyranniaa uhrautuvan marttyyrin elkein, ei kiitos.

    Äänestä

Minun pitäisi nähdä ja tavata ja tutustua ennen kuin osaisin sanoa.

Äänestä
  • Ettei sua pelkkä tiedonjano vie ylitsepääsemättömään tuskaan. Olet nähnyt ehkä miten kävi siinä vikassa indy-leffassa sille naiselle, joka halusi vain tietää kaiken.

    Äänestä

Eivät asiat niin yksinkertaisia ole. Rakastuin ihmiseen jolla oli mt ongelmia. Tahdoin ymmärtää häntä ja päästä päänsä sisälle. Onnistuinkin, mutta muutuin itsekin, enkä parempaan suuntaan. No, toisissamme roikutaan ja rakastan yhä. Vaikeaa.

Äänestä

persoonallisuushäiriöt, todella vakava masennus, skitsofrenia, harhaluuloisuushäiriö, vakava syömishäiriö, vakava päihdeongelma


Itselläni taipumusta masennukseen, mutta lieviin oireisiin ainoastaan, mutat huomaan että liika altistuminen vakavia mielenterveydenhäiriöitä omaaviin alkaa heiluttamaan omaakin venettä liikaa. Liian läheinen suhde tasapainottomaan ihmiseen, vaikuttaa minuun negatiivisesti. Masennustaipumus ja läheinen suhde todella tasapainottomaan ihmiseen on huono yhdistelmä. Pysyn itse terveenä tai lievissä oireissa työkykyisenä muuten ihan hyvin, mutta heti jos otan liian lähelle itsemurha hakuisena viiltelijän tai päivittäin raivareita saavan sekoilija tai vaikka pakkomieleisen laihduttelijan joka laskee kaloreita ja pakko liikkuu, niin se alkaa vaikuttaan pitkällä aikaa myös minuun. Masennukseni alkaa syvetä tai alan uudelleen vajoaan masennukseen.


Lievät mielenterv. ongelmat ei ongelma mutta mitä sekompi ja kaaosmaisempi se elämä sen mielenterveysongelman takia alkaa oleen sitä enemmän se minulle alkaa oleen turn off eikä siksi etten hyväksyisi sairauksia vaan siksi että minun on ensisijassa ajateltava omaa parastani. Toisen sairaus ei saa alkaa vetää minua sairastumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pipipäät kirjoitti:

joka on deitilläsi ehdoton turn off? Mistä häiriöstä antaisit rukkaset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu