-Tammisaari
-Sommarö
-Predium
-Rödjan
-Jussarö
Ja muut luonnonsatamat alueella.
länsi-uusimaan saaristo
9
314
Vastaukset
- Rösund
Selvä.Yritä nukkua ensi yönä.
- HuippuÄlykästäIdiootilta
?????
- Kaislavene
Vuorotyö ja tauko, sorry vaan jos täytyy tehdä jonkun töitä öisinkin!
Kyselin vain muidenkin paikkojen perään. Tuossa tulikin jo alla pari uutta vinkkiä. Ehkä luonnonsatamista kaipaisi lisävinkkejä.
- Parempaa_elämää
Barösund ja ravintola Scola kannattaa tsekata.
Elisaari on tietenkin aina mukava paikka.
Viime kesänä omaksi suosikiksi retkisatamista nousi Golisnäs. Tosi kiva paikka.
Ja Kopparnäsin alue, etenkin Stora Halsö on myös tutustumisen väärti retkisatama.- Parempaa_elämää
Ja vielä Stora Fagerö, kiva hiekkaranta.
- Luvunhätkyttäjä
Luonnonsatamaksi modermagan
- Santtu31
Byxholmen - Ei maailman suojaisin poukaman perä, mutta jyrkkärantaiseen saareen pääsee isollakin veneellä ja saarella Uudenmaan virkistysalueyhdistyksen ylläpitämä sauna.
- Masaesbosta
Barösund Laden satama - kauppa - polttoainemyynti. Kävin viime kesänä ja kalakeitto oli todella hyvää. Palvelu ystävällistä eikä yöpymisestä otettu lainkaan maksua D . Suosittelen lämpimästi !
- 15443
Onko toi nyt niin hyvä luonnonsatama , ei edes karaokea saati pomppulinnaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1795046Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813626SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412286Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä992198Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292077Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732074Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882023Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211546Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1141458