jakelee mainoksiaan postiluukuista, joissa selvästi on oveen kiinnitettyyn lappuun kirjoitettu EI ILMAISJAKELUITA KIITOS.
Aula Lkv Kiinteistövälitys oy
26
11598
Vastaukset
- JaJethroOnDorka
"Aula"? Ennen oli Turussa VAULA niminen huijari-vuokranvälitysfirma.
- AulaLKV
Hei! Tämä aloitus osui sattumalta silmiini. Pahoitteluni sinulle, jos olet harmistunut "mainoksestamme". Sitaateissa siksi, että kyseessä ei suinkaan ole mainos, vaan yrityksemme tosiaan tekee ostotoimeksiantosopimuksia.
Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että asiakkaamme kertovat millaisen asunnon olisivat ostamassa ja me sitten haemme heille sopivia. Päämiehemme maksaa meille välityspalkkion, jos (ja kun) mieluisa asunto löytyy ja siitä kaupoille mennään.
Ilmoitamme ostotoimeksiannoista jokakoti-lehdessä, kotisivuillamme (www.aulalkv.fi) ja jaamme ostoilmoituksia myös suoraan kotitalouksiin.
Jokaisen "asiakkaamme ostaa"- ilmoituksen takana on aina oikea, asuntoa etsivä henkilö. Ilman voimassaolevaa toimeksiantosopimusta kyseinen ilmoittelu olisi laitonta ja sellaiseen emme tietenkään ryhtyisi.
Lisätietoja annan mielelläni. Voit ottaa yhteyttä esimerkiksi sähköpostitse: [email protected], tai puhelimitse: 044 906 8249.
Ystävällisin terveisin:
Terhi Nordqvist LKV,KiAT
Myyntipäällikkö
Suomen Aula LKV- VilleK
Ne ovat mainoksia, väännätte asiaa miten tahansa. k-kauppakin ihan oikeasti myy niitä tuotteita, joita mainostavat. Aivan sama miten yritätte asiaa muotoilla. Tuollainen kömpelö selittely vain antaa paskan kuvan teistä. Olenkin kannustanut tuttuja myymään/ostamaan asuntonsa muuta kautta. Tämän saavutatte tahvoilullanne.
- doleyminnii
Teksti asunnon ovessa EI ILMAISJAKELUA KIITOS tarkoittaa kaikkea ilmaisjakelua, siis myöskin ostotoimeksiantosopimuksia ja kaikkea muuta ilmaista jakelua, mainoksia, ilmaislehtiä ym.
- Aulalkv
Aula LKV toimii hyvin epäilyttävällä tavalla, tavoite on ottaa asunto myyntiin keinolla millä hyvänsä, luvataan omistajalle huippuhinta vailla mitään todellisuutta ja sitten toivotaan toivotaan meininki. Tätä yritystä en suosittele kenellekkään.
- ToinenJaakko
Aivan hirveää, kun vastoin kieltoa jaettiin. Minulta meni yöunet, kun luin eilen illalla Jaakon ja Erjan kohtaamat hirveän ja pöyristyttävän kotirauhan loukkaukseen.
Myötäelän kanssanne vastoinkäymisissänne. Olette kokeneet melkein kovinta mitä ihmiselle voi tapahtua. - Anneliaula
Huono myyjä mainostaa ulkoseiniin teipattavilla lapuilla, hyvän ei tarvitse.
Ulkoseiniin ja portaikkojen aulaan kiinnitetään normaalisti mainoksia pihakirppiksistä.- Anonyymi
Vieläkin näitä laitetaan rappujen ulko-oviin teippien kanssa yms. Revin ne aina pois kun näen ja heitän roskiin.
- Lkv
Älkää teipatko niitä mainoslappujanne muiden riesaksi ulko-ovien laseihin ym paikkoihin.
Ja jos ovessa lukee ettei mainospostia halua niin koskee myös teidän lippulappuja.
Tällainen toiminta kääntyy teitä itseänne vastaan. - ärsyyntynyt
Tosiaan jos kielto on oveen laitettu , niin se koskee kaikkia mikä ei ole lailista postia . Onko Aulalla luetun ymmärtämisen vaikeus . Myös näitä on muitakin firmoja ketkä soittaa lujaa ovikelloa , kun et avaa niin tipahtaa joku keittiö kaapisto remontti mainos .
- hahahsh
Nykyään saa mainoksia ja mitä vaan ilmaisjakelua laittaa postilaatikosta vaikka lukisi mitä
- Anonyymi
Aulalkv on laittanut Tampereella taloyhtiön rappukäytävään ilmoitustaululle lasin taakse ostoilmoituksen, joka on mainos. Ei suostu ottamaan sitä pois. Ei vastaa kyselyihin. Ei maksa taloyhtiölle mitään ilmaisesta mainostamisesta.
Varokaa. Kiinteistövälitysfirma, joka toimii epäasiallisesti alusta alkaen ei voi olla luotettava. Ei arvosta asiakasta yhtään. Muistakaa, että on muita firmoja. - Anonyymi
Johan on firma.Halusi myydä asuntoni,jota olin myymässä suoraan.
Haukkui kuvat, kylpyhuoneen,seinien värityksen,jopa mahdolliset ostajat.
Kolme muutakin kiinteistövälittäjää soittivat asian tiimoilta ja heillä asiallista
myyntityötä.Kummallista toimintaa,en suosittele..- Anonyymi
Nyt on kyllä sellaista puppua, ettet tuota usko enään itsekään. Sillä tiedolla mitä minulla on, ei tuosta toimistosta yksikään tee noin. Haistelen kilpailijoiden katkeruutta tässä postauksessa. Suosittelen aulaa viimeiseen asti. Sain huippuhinnan asunnostani. Lisäksi ammattimaista palvelua alusta loppuun. Kaikkia se leipä näemmä elättää.
- Anonyymi
Aulan palveluista Tampereella olen saanut vain hyvää ja ammattitaitoista apua asuntoasioihini.
Tälläisen lapun joka tuli postilaatikkoon, otin talteen ja soitin alalle asunnolle löytyi samantien ostaja. Liput aulan ammattitaitoa ja suosittelen.- Anonyymi
Minun asunnon Aula myi 25000 alihintaan.
Älkää ihmeessä antako Aulam myydä asuntoa. Kiertäkää välitystoimisto kaukaa
- Anonyymi
Teippailee mainoksiaan ikkunoihin - milloin käy pesemässä liimajaljet?
- Anonyymi
Aula välittäjä tuli välittämään as. Oy. Myyntiä.
Sovittiin hinta. Välittäjä oli löytänyt ostajan. Kauppatilaisuudessa välittäjä oli tehnyt 23000 halvemman myyntikauppakirjan. Välittäjä sanoi, jos en tee kauppaa hänen laatimaan kauppahintaan, niin se tulee minulle tosi kalliiksi
Välittäjä suorastaan pakkotti mun myymään hänen laatimaan hintaan.
Älkää milloinkaan päästäkö AULA asunnonvälittäjää sisälle.
Itselläni on kolme huoneistoa, jotka myyn lähiaikoina, mutta Aula välittäjä pidän kaukana. - Anonyymi
Kommentoin viimeistä kirjoitusta.
Välittäjän ikä n. 60v. Kehui asuntoa. Itselläni selkäreuma ja kävelen huonosti.
Välittäjä samastui minuun ja valitti selkäänsä, jotta hä olisi samallaviivalla kanssani.
Kauppakirjan hän oli myyntihinnaksi 20000 alle käyvän hinnan. Alkoi huutamaan että mää en saa asunnosta enempää, mitä hän oli kirjannut.
Suorastaan kiristi hyväksymään hänen laatiman tarjouksen.
Täysin huijarivirma. - Anonyymi
Kalastelee myös uusia asiakkaita olemattomilla ostoilmoituksilla......
- Anonyymi
Muuttaa sopimushintaan. Uhoaa että tulee kalliiksi jos eihyväksy hänen laatimaa kauppakirjaa
- Anonyymi
Pakko tulla itsekin kertomaan ostajana näkökulma Turun Aula LKV:sta. Aivan järkyttävä kokemus. Oli hirveä kiire ja painostus, melkein pakotettiin allekirjoittamaan tarjouslappu jossa oli iso sopimussakko. Välittäjä pommitti viestein ja soitoin 5 min näytöstä lähtemisen jälkeen, että nyt tulisi tehdä tarjous. Tuli myös sellainen olo, että kusetti myyjääkin. Asunto oli menossa selvästi alihintaan. Asunto olisi ollut muuten hyvä ja olisin varmaan tehnyt tarjouksen, mutta välittäjä nosti karvat pystyyn enkä todellakaan halunnut ostaa hänen kauttaan mitään.
- Anonyymi
Anteeksi milloin tuo on tapahtunut ja kenen kanssa olet asioinut?
- Anonyymi00025
Samanlaiset kokemukset kuin edellisellä kirjoittajalla Turun Aula LKVsta. Aiempi kosteuskartoitus jätettiin välittäjän sanojen mukaan tarkoituksella lähettämättä meille jotta "ei pelästytä ostajia", kysymyksiin taloyhtiön remonteista ei vastattu (kaikki kysymykset hukutettiin jatkuvaan puhetulvaan). Kerroimme useaan kertaan, että haluamme tehdä tarjouksen vasta kotona harkittuamme asiaa, mutta henkilötietojen keräyksen verukkeella välittäjä alkoi silti kanssamme täyttämään tarjousta. Tilanne oli todella painostava ja välittäjä useaan kertaan kehotti allekirjoittamaan "nyt kun olette jo täällä". Lisäksi välittäjä suoranaisesti valehteli, ettei tarjouksemme olisi muka sitova, sillä meillä oli vielä lainaehto tarjouksessa (lainalupaus olemassa, joten laina meille kyllä myönnettäisiin). Mielestäni koko näyttö monella tapaa ei noudattanut hyvää välitystapaa, ja aion tehdä ilmoituksen asiasta. Onnistui kyllä toiminnallaan karkoittamaan todella kiinnostuneet ostajat. Mietin vaan kuinka monta nuorta on onnistunut painostamaan kauppoihin toiminnallaan.
- Anonyymi00027
Miten tässä kävi?
- Anonyymi00026
Ilmoituksesta olisi voinut laittaa taloyhtiölle pienen laskun, niin ei olisi enää ilmaisjakekua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?631281Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11900Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75825Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.87712- 53644
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt43613Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46574Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot121536Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36534Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43523