Ollaan ajateltu kaveriporukalla reissata junalla nyt ympäri Suomea ja ajateltiin pysähtyä Kuopiossa ja käydä Kauppakeskus Kolmisopissa jos matkakassa riittää. Paljon mahtaa taxi maksaa juna-asemalta kauppakeskukselle ja takaisin asemalle? Yritetään vähän selvittää paljonko kukin tarvii omaa käyttörahaa taxeihin ja muuhun ja paljonko tarvitaan yhteiskassaan.
Paljon maksaa taxi Kuopiossa?
Reppureissaaja
13313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Google...
http://savontaksidata.fi/taksat/
http://savontaksidata.fi/taksat/taksalaskuri/
"Pohjolan Liikenteen linjat 31/35 liikennöivät välillä Siilinjärvi - Kuopio - Petonen - Matkus - Petonen - Kuopio - Siilinjärvi."
http://www.matkusshoppingcenter.fi/car-bus
Jos on monta henkilöä jakamassa taxin kustannukset voi kulut mennä jopa alle bussitaksan/henkilö. Bussilippu maksaa 3,30e.
Kuka nyt Kolmisoppeen haluaa? Ei siellä ole mitään.
http://kolmisoppi.fi/
Tämä kysymys nyt ei liity varsinaisesti ap:n kysymykseen, mutta onko Kolmisopessa vielä se Bitcoin-automaatti? Tämän mukaan siellä pitäisi olla https://bittimaatti.fi/locations
Kuopion taxit hyväksyvät bitcoinit maksuksi.
Tuo ei kyllä vastannut siihen mitä kysyttiin. Bittisijoittaja kysyi onko tuo bitcoin-automaatti Kolmisopessa vai ei. Olen joskus sen siellä nähnyt, mutta siitä on aikaa kun viimeksi Kolmisopessa ite käyny nii en osaa sanoa.
Olette varmaan kuitenkin menossa Matkuksen kauppakeskukseen ja taksi asemalta sinne maksaa n.30 euroa.
Bitcoin ei ole virallinen valuutta, vaan vaihdannan väline. Vähän kuin oravannahat.
Joku myyjä pyytää 2 oravannahkaa ja maksat 2 oravannahkaa myyjälle vastineeksi tuotteesta.
Liito-orava on parhaimmillaan rukkasina.
Nerot liikenteessä...
Tapaus Matkus
Petonen!