Koneellani on ollut lukematon määrä pelejä ja erilaisia ohjelmia ja nyt olen alkanut poistella niitä. Olen käyttänyt Windowsin omaa lisää/poista toimintoa, mutta ohjelmista näyttää jäävän jotain jämiä vielä koneelle! Millä nuo jämät saisi pois?
Millä ohjelmien jämät pois?
Neuvoton
3538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuo on tooosi hyvä ohjelma. Itse poistelin tuolla ylimääräisiä dublikaatteja ym, ym... Kunnes huomasin , että kone pitää formatoida. Vaikka kokeilin asentaa Windowsin uudelleen, niin ei toiminu enää.
jos itä OSAA käyttää, Dublikaatteihin EI pidä koskea!!!!!
Ohjelmien ym-tiedostojen poistaminen pysyvästi koneelta:
Näin saat poistettua:
>Käynnistä
>Suorita
>kirjoita siihen ,REGEDIT
>OK
>vedä pystypalkki ylös ja klikkaile Kaikki miinusmerkit (jos eivät ole jo valmiiksi plussana) kaikkien edestä plussaksi, paitsi -OMA TIETOKONE ja klikkaa sitten vasemmalla korvalla OMA TIETOKONE sana siniseksi.
>Muokkaa
>Etsi
kirjoita sen ohjelman tms. nimi jonka haluat poistaa (esim. sex.exe tai sex_finland tms.) ohjeman nimi tms. jonka haluat poistaa.
>Etsi seuraava
>ja voit poistaa sinisenä näkyvät kansiot ja avaimet joissa tuo nimi löytyy , DELETE ja OK
>painase F3 näppäintä alkaa uusi haku ja voit taas poistaa hakusanalla löytyvät.
>painase F3 ja taas voit poistaa. toista haku F3:sta painaen niin monta kertaa kunnes tulee ilmoitus haku päättynyt.
On helppo ja Turvallinen käyttää: