Sulkakoskella syöpä.

Kumpaakohanlie

Vai onko?
Facebook-sivullaan hän kerjää ihmisiltä rahaa, koska on HOMEOPAATTISESSA hoidossa Sveitsissä. Vai onko sairaus sittenkin kupla? Suomen Kuvalehden artikkelin mukaan Sulkakoski on keksinyt potilaita (tarinoita), joilla taudit ovat parantuneet homeopatialla. Onko taas kyseessä tarina, josta koetaan ihmeparantuminen?

http://suomenkuvalehti.fi/tarinoitatieteesta/homeopaatille-tarina-on-tarkein/

Linkin takaa löytyy tietoa noista feikki-potilaista.

Sulkakosken Facebook taas on kaikkien löydettävissä nimihaulla.

Miksi Sulkakoski ei luota omiin homeopaattisiin tuotteisiin vaan menee juuri Sveitsiin hakemaan kallista hoitoa? Saattohoitoa vaiko parannusta keksittyyn sairauteen? Näemme varmaan muutaman kuukauden sisään.

5

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älämölöä

      Sulkakoski ei kertonut, että tapaukset olivat keksittyjä, vaan muunnettuja potilaan yksityisyyden suojaamiseksi. Samaa on tehnyt mm. Hannu Lauerma, joka on julkisuudessa esitellyt potilastapauksia, joissa on yhdistelty useita potilaita. Miksi ette pidä tästä samankaltaista älämölöä?

    • Surullin

      Liisa Sulkakosaki on kuollut syöpään. Otti hengen itseltään puoskarihoidoillaan. Niin käy muillekin puoskareille ja heidän uhreilleen.

      • Propagandaako

        Entäs niiden muiden hoitojen kanssa? Viimeaikoina on kerrottu useiden syöpää sairastaneiden julkisuudenkin henkilöiden kohtalosta. Henki on mennyt. Miksi haluat heidät jättää huomiotta? Tuskinpa ovat olleet kertomissasi "puoskarihoidoissa". Ei ole ainakaan kerrottu.


      • suopeaatoimintaa

        Haimasyöpä on ehkä varmimmin tappava syöpätyyppi. Toivottavasti sinä saat sen myös, niin tiedät miltä tuntuu ottaa kaikki rankat hoidot siellä virallisella puolella (ja kuolla sitten kuitenkin muutaman kuuakuden sisällä).

        Minusta olisi törkeää toivoa toisen kuolemaa tai sairastumista, mutta jos se sinusta on ihan ok, kun kerran itse niin teit, niin kai se sitten on kohdallasi minultakin ok.


      • suopeaatoimintaa
        suopeaatoimintaa kirjoitti:

        Haimasyöpä on ehkä varmimmin tappava syöpätyyppi. Toivottavasti sinä saat sen myös, niin tiedät miltä tuntuu ottaa kaikki rankat hoidot siellä virallisella puolella (ja kuolla sitten kuitenkin muutaman kuuakuden sisällä).

        Minusta olisi törkeää toivoa toisen kuolemaa tai sairastumista, mutta jos se sinusta on ihan ok, kun kerran itse niin teit, niin kai se sitten on kohdallasi minultakin ok.

        Tämän piti olla vastaus tähän: "Liisa Sulkakosaki on kuollut syöpään. Otti hengen itseltään puoskarihoidoillaan. Niin käy muillekin puoskareille ja heidän uhreilleen."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4888
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3329
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      19
      2566
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      56
      1653
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1326
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      93
      1259
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      217
      1017
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      69
      956
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      855
    Aihe