Kävin tänään k,myllyssä ei ainuttakaan mamua (eikä väliksikään) onkohan sinnekin annettu jo veräjä niille. Siinä entisen alkon kohdalla portti kiinni , ja kolme kovaa ukaasia kauppiaalta, onko tarkoitettu paikallisille kullanmuruille vai yön timoille? viimeksi kun kävin oli oli oma mamu pakasti sisällä lammasta ja sivussa luki Arabiaa. Mutta nyt ei lukenut altaassa enää mitään oli vaan täynnä kinkkuja.
Missä kamelikuskit?
6
329
Vastaukset
- ihmettelen.kyl.kans
Ne on munki mielestä vähentyny! Ennen ku meni lidliin, niin niitä oli kaupan asiakkaista puolet, nyt ei oo pitkän aikaan näkyny ainuttakaan. Oisko saaneet kielteisiä turvapaikkapäätöksiä ja lähteneet kotiinsa? Pohjoispuolella niitä näkee välillä muutamia kävelemässä.
- sinisilmäkameli
kaikki matut on sydänsatakunnan järjestämillä näin kusetat suvakkiakurssilla.ja sen jälkeen halal illallisella haravointi talkoissa ja mummuja taluttamassa.EI NE TERRORI-ISKUJA suunnittele EI.
- Kyllälöytyy
Kyllä niitä tänään ainakin pohjoispuolella oli liikkellä monen hengen porukoissa. Koko pyörätien leveydellä matkasivat kohti keskustaa.
- Hyinyvittu
Smarketissa porukalla pelasivat rahapelejä mölötyksen saattelemana ja kyrvät kovana
- kamelikuski
Myllyhän suosii noita...
- matuonpedofiili
Ei luteita saada häviämään niinkauan kuin niitä tuholaisia elätetään. Katsokaa vanhemmat lstenne perään ja tarkasti.
http://www.finnleaks.net/lukijan-kuvat-joku-tietaa-lisaa-ilmoitus-lastensuojeluun-poliisille/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251278
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89924- 95922
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede24869Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat289766- 95748
- 34648
- 109646
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet131568