Elisa eli entinen kymp.net

MissäElisasielläongelma

lähettää roskaposteja sähköpostiosotteista, joita ei ole enää edes olemassa. Tästä on ilmoitettu Elisalle jo muutamaan kertaan ja asia on kuulemma korjattu ja taas tämä sama Elisan roskaposti-ongelma jatkuu. Onko todellakin niin, että Elisa ei pääse kymp.net tietoihin käsiksi korjaamaan ongelmaa. On ihmeellistä, että Elisa ei kykene korjaamaan tätä hyvin kiusallista ongelmaa, josta aiheutuu lukuisille ihmisille harmia.

9

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moikka!

      Voisitko vähän tarkentaa tätä ongelmaa? En osaa suoraan auttaa ilman lisätietoja, mutta asiaa voidaan selvittää esimerkiksi Palstalla. Laita meille siellä yksityisviesti: elisa.to/viestipalstatiimille ja viestiin mukaan yhteystietosi, sekä lyhyt kuvaus tilanteesta. :) Viestin kirjoitusta varten palstalle täytyy rekisteröityä.

      Tiia-Maria/ Palstatiimi
      http://palsta.elisa.fi

      • raisvottuvatilanne

        laitan viikonlopun aikana. olen soittanut moneen kertaan elisaan ja minua on pompoteltu ja puhelinlaskua tullut. nyt alkaa mitta olla täynnä. tässä on jo entisen asiakkaan maine kyseessä.


    • Omaguru2.19Emin

      Elisa Viihteellä

      • Omakuru

        Tuntiveloitukseni on 131,40€ mpm/pvm

        Myyntipalvelu palvelee sinua ma-pe klo 8-20 ja la klo 9–16.30. Numero on maksuton.


    • Elisastasaamigreenin

      Elisa osaa kyllä ton pompottamisen taidon...asiakapalvelu ei ole oikein tehtäviensä tasolla.. heittelee asiakasta aina vaan toiselle kun ei osaa itse vastata. Itse olin kolmen eri asiakaspalvelijan kanssa saman puhelun aikana jutuissa kyseinen puhelu kesti lähes kaks tuntia kun laskee nämä ärsyttävän olet jonossa musiikin. Eikä kukaan osannut hoitaa asiaa...Opin sen että Elisalta en ota enää mitää palvelua. Tämä tapellut laskuasian kanssa jo useamman kuukauden. Kolme vkoa sit palautettiin rahat ja asia oli ap:n mukaan kunnossa ja nyt tuli ukaasi ilmoitus et tämä sama lasku on lähetetty uudestaan perintään. Itse irtisanoin vuoden vaihteessa sopimukset osan siirsin saunalahteen kyseisen puhelun aikana ilmoitin et olen muuttanut ja kerroin myös uuden osoitteeni. Niin nyt lukee tässä ns. sopparin purkuilmoituksessa et olemme purkaneet sopimuksenne...haloo minkä sopimuksen kun kyseinen soppari oli jo vuoden vaihtees purettu ja kolme vkoa sitten kun varmistin vielä ap:lta et nyt kaikki on sit hoidettu vastaus oli et kyllä on ja taas alkaa sama rumba samasta laskusta...Itse en ole saanut kun päänsäryn kyseisen firman toimista...

      • HalooHalooHaloo

        Vastaava ongelma.

        Heillä on laskutusjärjestelmä, jota ei saa kuntoon, koska järjestelmä vie Elisaa 100-0. Ongelma on rikollinen "kivijalka" jota ei näköjään osata korjata.
        Itse tilasin heiltä puhelimen, mutta se oli viallinen. Ensin asiakaspalvelu sanoi, että puhelimen vikaa ei voi korjata, joten kauppaa ei voi perua. Puhelinta ei saa lähettää takaisin, sitten korjasi, että saa lähettää takaisin, mutta velottavat 30 % puhelimen hinnasta. Viallinen puhelin oli otettu käyttöön, ja vasta sitten todettu vialliseksi. Vika olis näköjään pitänyt hoksata ennen kuin teki ostopäätöksen.

        Nyt tiedän, älä osta Elisasta mitään. Elisa on viallinen!

        Taitaa asiakaspalvelu olla kanssa järjestelmävirhe niin kuin laskutuskin.
        Onkohan siellä yhtään lukutaitosta ihmistä töissä?
        Koko Elisassa meinaan?


    • verenpainettanostaa

      Siellä riehuu hullupäinen akka. Ei tuossa ole mitään järkeä. Ellei tahallinen harkittu häirintä. Elisa on.

    • kovemmatlääkkeet

      Eikös kaupasta ole jo neljä vuotta. Kuin hiton kauan kestää yhdistäminen.
      Kympp-puhelinta epäiltiin verkkohäirinnästä Ei näköjään osaa hellittää.

    • NeljäplusNeljä

      Taitaa olla sähköpostitekniikka vähän hakusessa.

      Lähettäjän nimeksi ja osoitteeksi voi feikata ihan mitä tahansa. On sitä spämmiä tullut vuosikaudet ihan normaalin nimisiltä lähettäjiltä ja [email protected] osoitteestä mutta todellisuudessa Matti Meikäläisellä ei ole ollut mitään tekemistä asian kanssa.

      Senkun vaan laittaa sähköpostiohjelmaansa reply-to -osoitteeksi vaikka [email protected] ja rupeaa postittelemaan. Oikea spämmi toki tulee automaattisoftalta mutta idea on silti tuo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      59
      3511
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2846
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      148
      2673
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2341
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      357
      2083
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      160
      1800
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1505
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1348
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      38
      1313
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1224
    Aihe