latasin pelitiedoston missä on lopussa tuo iso
pääte , millä ohjelmalla tuosta saa toimivan pelin cdlle
no kiitokset vastauksista tyhmään kysymykseen
pelinnimi.iso
pääte , millä ohjelmalla tuosta saa toimivan pelin cdlle
no kiitokset vastauksista tyhmään kysymykseen
pelinnimi.iso
Vastaukset 10
Vanhimmat
eli hommaa Daemon tools niminen ohjelma, niin sillä voit mountata auki kyseisen image tiedoston. kysy sitte lisää ku oot guuglettanu ton daemon toolsin ja asentanu.
siitä image tiedosta toimivan ronpun..yks vaihtoehto ja helppo.valitset vaan polta image ja etsit sen työstettävän kohteen.
joo kiitokset sain tuolla
nerolla cdn toimimmaan ,harmi vain että se peli oli risa , yksi tiedosto oli romu , ei se mitään harmi vain että menee aikaa hukkaan ku on tuollasia pellejä mitkä jakaa ei toimivaa tavaraa !
itellä on aika hyvä setti toimivaaa ,joten jos tyyppi yrittää ladata multa niin ,,,,,,
mitäköhän yleisesti tuollasissa tehdään tälläsissä tapauksissa ,onko kokemuksia paljonkin porukalla ??
jos lataat jonkun pelin imagen (mm. iso,bin) niin älä polta sitä levylle vaan hae Daemontools tai vaikka Alcohol 120% ja lataa niissä image virtuaaliasemaan (mount) nyt pystyt käynnistämään imagen aivan kun se olisi poltettu levylle. Näin pystyy testaamaan toimivuuden ettei mene levyjä hukkaan, toinen vaihtoehto tietty polttaa se rw-levylle.
voi toki korjatakin sillä eräällä ohjelmalla jonka nimeä en nyt muista:( Sanokoot ne jotka muistaa...
joo kiitokset vinkistä , täytyy kokeilla
ohjelmia tuolla tekniikalla ,kun saan seuraavan pelin ladattua )
tollanen oliskin huippu jos vois korjata, niin tavallaan ei menis tuo latailtu aika hukkaan
deletoinu sen imagen levyltä. niin mitä noi kaiffarit ehdottiki tota alcohol 120:ta. jos image
on viel tallessa,polta kokeeks viel sama tidosto tolla mieluunnin rw:lle. tietty,hitaita ovat,mut ei
noita image levyn kuvia millään 52:lla nopeudella
kande kärventää. on itselle jonkun peli imagen kans tullut Nerolla virhe ilmoitus,mut ku on saman
ajanu alkolla läpi.kaikki on ollu ok.
joo täytyykin testata tuota ohjelmaa, jos vaikka homma onki siitä kiinni,
tosin latasin toisen peli tiedoston samasta pelistä ja nyt sain toimivana sen ja ei oo mitään vikaa =)
ok. toi alco asentuu suoraa suomen kielelle,jos käyttis on myös suomalainen.tuntee clouni cd imagen,daemon,nero imaget..kandes hommata myös sellane apps, ku (Damn-Nfo).
sil saa tiedostoista auki ne pienet kuvaruudun näköiset kuvakkeet..niis on yleensä kaikki tarpeelliset ohjeet. ohjelma ei ole kovin kookas 247kt,mut erittäin tarpeelinen.