Lastenhoitaja etsii töitä pääkaupunkiseudulta

Lastenhoitajaheidi

Hei!

Olen 23-vuotias helsinkiläinen yliopisto-opiskelija. Etsin lastenhoitajan töitä opiskelun ohella tehtäväksi. Minulla on mahdollisuus työskennellä kaikkina vuorokaudenaikoina sopimuksen mukaan. Voit tarjota minulle sekä satunnaisia lastenhoitotöitä että pysyvämpää työsuhdetta.

Minulla on paljon kokemusta lapsista. Olen hoitanut yli 10 perheen 0-12-vuotiaita lapsia, toiminut kokkikerhon ja iltapäiväkerhon ohjaajana, valmentanut lasten urheiluharrastuksia, ohjannut lastenleirejä sekä paljon muuta.

Olen luonteeltani sosiaalinen, lapsirakas, reipas ja täsmällinen. Hoidan työtehtäväni huolellisesti, enkä varmasti ole milloinkaan myöhässä töistä. Lapsen hyvinvointi on minulla aidosti tärkeää. Teen mielelläni lasten kanssa heille mieluisia asioita, kuten yhdessä leikkimistä, ulkoilua, kerhoilua ja vaikkapa uimahallissa käymistä.

Lastenhoitotyön ohella olen useissa perheissä valmistanut perheelle ruoan ja tehnyt lapseen liittyviä kotitöitä. Tämä voi sisältyä työnkuvaani myös teidän luonanne. Usein olen hoitanut lapsia heidän omissa kodissaan. Jos vanhempi haluaa esimerkiksi työskennellä rauhassa kotona lapsen hoidossaolon ajan, lapsesi on tervetullut minun luokseni.

Jos kiinnostuit palkkaamaan minut lastesi hoitajaksi tai haluat tutustua lisää, ota yhteyttä sähköpostiini [email protected]. Jutellaan lisää!


Hakusanat: lastenhoitaja, helsinki, espoo, vantaa, pk-seutu, pääkaupunkiseutu, lapselle hoitaja kotiin, lastenhoitoapua, satunnaista lastenhoitoa, etsitään lastenhoitajaa, luotettava lastenhoitaja

3

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vahtia_vailla

      Olen miettinyt lapsenvahdin hankkimista. Haluaisin tietää mikä on käypä hinta 2-3 h toistuvana kerran viikossa? Olen yh ja haluaisin aloittaa harrastuksen. Lapsi alle 2v.

    • Vahtia_vaille

      Niin siis paljonko yleensä maksatte lapsenvahdille?

    • Lastenhoit

      Mll:n hinta 8,2€/h, su 16,4/h. Tietysti,jos lastenhoitajalla menee paljon aikaa ja rahaa mathoihin suhteessa työn pituuteen, niin matkakulut voisi olla hyvä maksaa. Lisäksi, jos kyseessä kokenut aikuinen, joka työelämässä ja siten korkeampi veroprosentti kuin työttömällä/opiskelijalla, olisi hyvä nostaa palkan suuruutta. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1984
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1740
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      61
      1414
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      80
      1397
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1038
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      946
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      943
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      892
    9. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      876
    10. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      873
    Aihe