Haukiputaan juuri valmistunut lukio on lopetusuhan alla.
Meiltä viedään kaikki palvelut, vaikka Haukiputaalla on suuri veron maksajien joukko.
Kaikki joukolla puolustamaan lukiota.
Lukion puolesta
11
364
Vastaukset 11
- Abcdkissakäveleepi
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta
Ei kiinnosta- urtsimunti
muuta koreaan.
- AuxTixTix
Olisitte liittyneet Iihin. Nythän Yli-Ii märisee kun siellä ei ole enää mitään palveluita eikä rakennuslupiakaan saada. Sitä saa mitä tilaa.
- KellonGay
Sehän on jo valmiiksi homeessa. Kiinni vaan.
- urtsimunti
Ei onnistu lukion lopettaminen: 1) Joutaako "herrojen" mielestä pyörät. mopot, kevytmoottorip. yms haukiputaalaisilta nuorilta Oulun liikkeiden halpamyyntiin ?
Entäs nämä huumediilerien "myyntiapaja- marketit" 800:n 16-19 vuotiaan lapsen ja nuoren kohdalla-- herrajestas - ei varmasti mitään valvontaa . USA:n ihannointi hirvittää.. Siellähän listitään tuon tuostakin kymmeniä opiskelijoita. --Viime kesänä mm. Kellosta löysimme metsästä 2 kannabisviljelmää ja niitä oli kuulemma ainakin 4 kpl yhteensä pienellä alueella... Mietitään yhdessä .... mihin tämä on menossa.. --On täällä ns. maaseudulla kummiskin oma juttunsa elää edes nämä elämänsä alkuvuodet. Me rakastamme omia lapsiamme ja lastenlapsiamme ja haluamme elää monimuotoisesti, että on kaiken ikäisiä. - Spermasaaren_homot
Yhdistäkää se lukionne sen koulukodin kanssa. Saisitte synergian ainakin perse seksin saralla.
- aikustumisriitti
Kyllähän teistä suurin osa tulee sitten aikanaan kulkemaan töissäkin Oulussa joten tuo nyt oo mikään elämän ja kuoleman asia,pikemminkin erkaantumista rintamaidosta!
- TerveEttäTerve
Miksi hieno ja mahtava uusi koulukompleksi suunnitellaan ja rakennetaan ja sitten purettaisiin? Jos sekin tehdään, niin muutan varmana viimeistään seuraavan 10 vuoden aikana pois koko Suomesta ja poltan sotilaspassinkin mökillä saunan kiukaassa.
- makdli
Ei sitä pureta
siihen tulee vastaanottokeskus
mamuille
- airpoföf
Mitä itkette yhestä koulusta!
Lyökää tyhmät päänne yhteen, ja miettikää kannattiko kuntaliitoksessa liittyä ouluun?
Minä ainakin olin Ei kannalla:
Mutta suurin osa ei osannu ajatella nokkaansa pitemmälle: Että mitä tulee tapahtumaan Ouluun liityttäessä?
Tässä nyt nähään tuloksia.
Kaikki palvelut keskitettiin 30/km päähän, ja lisää ollaan viemässä täältä: Että täällä ole kohta enään mitään putaalla... - pirttitupruttamaan
Palataan savupirtti aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20955Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl504821- 48776
- 45702
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE180589Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59558Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550