ihmisten käyttäytyminen

pöysistynyt

Meillä Kemijärvellä on tänään näyttely....hienoa! Katselin aamulla ennen näyttelyyn lähtöä ikkunasta kun kaksi naishenkiloä ulkoilluttivat p.pystykorvaa ennen kehien alkua. Olivat fiksusti keränneet koiransa kakan pussiin....mutta sitten tapahtui jotakin niin törkeetä että ei ymmärrä. Rouvat heittivät käyttämänsä kakkapussin kävelytien varren metsään .... no eipä tarvii ihmetellä miksi kaikille paikkakunnille ei tahdota koiranäyttelyitä, itse me koirien omistajat pilaamme maineemme omalla typerällä käytöksellä....olemmalla välinpitämättömiä ympäristöä ja muita ihmisiä kohtaan.

2

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dr.alaban

      Itse olen myös törmännyt tähän ikävään ilmiöön. Jos on silmään sattunut niin olen noukkinut sitten muiden pussit ja vienyt roskiin. Viikonlopun jäljiltä keräilen myös tyhjiä kaljatölkkejä lenkeillä pois luontoa rumentamasta. Yleensä siitä muutaman euron saa joilla sitten ostan herkkuja koiralle. Jos hyvä päivä niin riittää rahat myös itselle tikkujäätelöön:)

    • Sepienipaha

      Meillä on auttaneet kyltit ja muutamien kakkis-teleskoopit. Veikkasin varovasti huomautuskylttien tepsineen enemmän kun kasojen määrä on vähentynyt. Tekee näkyvät kyltit tai tilaa koirankakka kieltokyltin nurkilleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      251
      6922
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      53
      4933
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4471
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      9
      4276
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3763
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      118
      3665
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3626
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      24
      3523
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3303
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      55
      2448
    Aihe