mazda alkanut temppuilemaan,eli noin 1kk takaperin startatessa auto ei sanonut mitään. Valot,puhallin,radio kaikki toimii normaalisti ja akussa virtaa. Sitten akku laturiin noin puoleksi tunniksi ja kappas kummaa lähti kun palmun alta ja toiminut hyvin....tähän pöivään asti. Eli tänään ei taaskaan lähtenyt käyntiin. Ei auttanut lataukset eikä naputtelut. Olisiko kellään hajua mikä voisi olla vikana?
Mazda 6 -03 ei käynnisty
Ihmetyttää
4
1837
Vastaukset
- exmastamies
Samoja vikoja itellä ja ei korjaamoissa syytä löytyny.Hävitin koko romun pois.
- VeikkaanAkkua
Akku kuollut? Yleensä tuo tyhjentyneen akun palauttaminen takaisin käyttökuntoon toimii vain kerrran, eikä toista kertaa.
- spiidi51
Itelläni sama juttu, vika lienee käynnisntinreleessä, joka ilman kosteutta saatuaan jäätyy pikkupakkasissa ja releen kärjet ei kytkeydy. Rele on konehuoneessa mustassa muovilaatikossa auton vasemmalla puolella. Voi lämmitellä vaikka käsillä, jos munat ei sinne ylety.
- kiristä.navat
Akun kaapeli hapettunut navastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen183734Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2223698Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä942649SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot202564Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman182238Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling622219"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita272073Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.131946Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue581778- 901611