Kerran ihmettelin...

Kun puhuit työkaverillemme ja hän virnuili minuun päin. Tuli epämukava olo...
3266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No?

Äänestä

Joo, itsekin olin joskus vastaavassa tilanteessa. Tuolloin työkaveri tunki minun ja toisen työkaverini väliin ja yritti rikkoa alkavaa ystävyyttämme. Koin sen jonkinlaisena kukkoiluna.

Äänestä

Onko tää nyt joku tosi vanha muistikuva? Joku yövuoron
alku? Olisi tehnyt mieli sanoa työkaverille että mee kahville, nii me sinä ja minä oltais jääty kahden.. muttei mulla rohkeus riittänyt. Enkä kyllä muista mitä juteltiin, ehkä: miks toi notkuu täällä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liian_vaikeaa kirjoitti:

Kun puhuit työkaverillemme ja hän virnuili minuun päin. Tuli epämukava olo...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu