Mistä saa Pullip-nukkeja?

peikk00

Mistä saisin ostettua itselleni Pullip-nuken? Myydäänkö niitä ihan perustavarataloissa vai jossain erikoisliikkeessä vai pitääkö tilata netistä? Vai voisikohan kirpparilta löytyä?

5

5199

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stardustO9

      Tavarataloista ja lelukaupoista niitä on turha etsiskellä. Kirppareilta niitä ei taatusti löydy vielä moneen vuoteen. Nettikauppoja löytyy, esim
      Kilala http://www.kilala.fi/
      ja Mollamania http://www.mollamania.net/.
      Kilalalla on myös myymälä Helsingissä Mannerheimintiellä.

      • Anonyymi

        Ja nykyään myös https://shareta.fi

        Kilalalla ei ole nykyään enään myymälää, voi ostaa vain netistä. Kilalla vihjasi, että ehkä avaavat myymälä joskus uudestaan


    • Tiedän-edes-jotain

      Pullippeja ei löydy perus tavarataloista, niille on omat kauppansa...
      Kauppoja on mm. Mollamania; Mollamania on luotettava kauppa Suomessa, Rovaniemellä. Hinnat tosin ovat korkeat ja viesteihin vastailu hidasta...

      Plasticpop: Luotettava kauppa joka sijaitsee Saksassa. Plasticpopissa myydään Pullippeja, Daleja, Taeyangeja, Isuleita sekä Byuleita... Myös muita nukkeja on ja nukeille oheistavaraa. Plasticpopissa ei ole vaaraa tullista, sillä kauppa sijaitsee EU: n sisällä.

      Pullipstyle: Nukkeja myydään n. 40€-300€ hintaluokassa... Jos ostat yli 150€ hintaisen nuken nukke saattaa jäädä tulliin ja joudut maksaa 20% arvonlisäveroa nuken hinnasta... Hyvä puoli on se, että sieltä löytyy nukkeja halvallakin
      .
      Kilala: suomalainen kauppa Helsingissä Mannerheimintie 42. Nuket ovat siellä yleensä 168€ hintaisia. Lisäksi siellä myydään paljon oheistuotteita nukeille sekä muuta Japanilaista tavaraa.

      eBay: eBay on siis nettikauppa. eBayssä kuka tahansa voi myydä melkeinpä mitä vaan. Ennen kuin ostat tuotteen kannattaa katsoa myyjän luotettavuus prosentit. Ne löytyvät vasemmalta kun selaat hiukan alas päin.

      Etsy: On niinkuin eBay ja luotettavuus riippu myyjästä...

      Amazon: Amazon on niinkuin yllä mainitut Etsy ja eBay.

      Coolcat: Coolcatissa myydään pullipeille mm. peruukkeja, vaatteita ja chippejä

      Siinä oli nyt jotain kauppoja ja niistä vähän infoa..

      • Tiedän-edes-jotain

        Ja vielä että kirpputoriltakin saattaa löytyä


    • Anonyymi

      Kilala ja mollamania on hyvä kauppoja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1126
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      65
      916
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      747
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      693
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      79
      651
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      609
    8. 28
      595
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      595
    10. IS Viikonloppu 25.-26.7.2026

      Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin
      Sanaristikot
      67
      581
    Aihe