Mistä saa Pullip-nukkeja?

peikk00

Mistä saisin ostettua itselleni Pullip-nuken? Myydäänkö niitä ihan perustavarataloissa vai jossain erikoisliikkeessä vai pitääkö tilata netistä? Vai voisikohan kirpparilta löytyä?

5

5017

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stardustO9

      Tavarataloista ja lelukaupoista niitä on turha etsiskellä. Kirppareilta niitä ei taatusti löydy vielä moneen vuoteen. Nettikauppoja löytyy, esim
      Kilala http://www.kilala.fi/
      ja Mollamania http://www.mollamania.net/.
      Kilalalla on myös myymälä Helsingissä Mannerheimintiellä.

      • Anonyymi

        Ja nykyään myös https://shareta.fi

        Kilalalla ei ole nykyään enään myymälää, voi ostaa vain netistä. Kilalla vihjasi, että ehkä avaavat myymälä joskus uudestaan


    • Tiedän-edes-jotain

      Pullippeja ei löydy perus tavarataloista, niille on omat kauppansa...
      Kauppoja on mm. Mollamania; Mollamania on luotettava kauppa Suomessa, Rovaniemellä. Hinnat tosin ovat korkeat ja viesteihin vastailu hidasta...

      Plasticpop: Luotettava kauppa joka sijaitsee Saksassa. Plasticpopissa myydään Pullippeja, Daleja, Taeyangeja, Isuleita sekä Byuleita... Myös muita nukkeja on ja nukeille oheistavaraa. Plasticpopissa ei ole vaaraa tullista, sillä kauppa sijaitsee EU: n sisällä.

      Pullipstyle: Nukkeja myydään n. 40€-300€ hintaluokassa... Jos ostat yli 150€ hintaisen nuken nukke saattaa jäädä tulliin ja joudut maksaa 20% arvonlisäveroa nuken hinnasta... Hyvä puoli on se, että sieltä löytyy nukkeja halvallakin
      .
      Kilala: suomalainen kauppa Helsingissä Mannerheimintie 42. Nuket ovat siellä yleensä 168€ hintaisia. Lisäksi siellä myydään paljon oheistuotteita nukeille sekä muuta Japanilaista tavaraa.

      eBay: eBay on siis nettikauppa. eBayssä kuka tahansa voi myydä melkeinpä mitä vaan. Ennen kuin ostat tuotteen kannattaa katsoa myyjän luotettavuus prosentit. Ne löytyvät vasemmalta kun selaat hiukan alas päin.

      Etsy: On niinkuin eBay ja luotettavuus riippu myyjästä...

      Amazon: Amazon on niinkuin yllä mainitut Etsy ja eBay.

      Coolcat: Coolcatissa myydään pullipeille mm. peruukkeja, vaatteita ja chippejä

      Siinä oli nyt jotain kauppoja ja niistä vähän infoa..

      • Tiedän-edes-jotain

        Ja vielä että kirpputoriltakin saattaa löytyä


    • Anonyymi

      Kilala ja mollamania on hyvä kauppoja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      154
      6846
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      65
      6016
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4579
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4539
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      169
      4334
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1700
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1611
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1409
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1387
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      44
      1190
    Aihe