Esko sai potkut Runkseista!! Miestissit oli liikaa

Runksien tiedotteessa todetaan Eskon tuhonneen merkittävästi Runksien brändiä riippurinnoillaan. Varoituksista huolimatta asiaa ei pystytty tanssipojan taholta korjaamaan. Erottaminen koskee vain tanssitoimintaa. Esko kuitenkin pysyttelee yhä tiimin taustajoukoissa ns. booty babe-osaston kissana kundeille.
202249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Eskon punertava pälvikalju nk. sisäkumi muodosti tanssiryhmälle suuremman imagohaitan. Eihän se käy että kuumien päiväunien kohteeksi tarkoitetun ryhmän jäsenet muistuttavatkin enemmän vanhoja pappoja kaljuineen ja riippuvine nahkoineen.

Äänestä

Aikansa kutakin, sanoi pässi kun päätä leikattiin..vanhuus tulee jokaiselle...vaikka naisetkin kuinka laittaisivat silikooneja silikoonien päälle, niin iho veltostuu ja eräänä päivänä ei mikään enää auta. Odotankin mielenkiinnolla näiden tyrkkysilikoonibimbojen ikääntymistä....ja mitä sitten tehdään, fotoshopattuja kuvia voi toki laittaa, mutta totuus on silti kaikkien nähtävillä...nämä eerikäiset yms. ovat myös aikansa tanssijoita ja ammatin valitsivat tyhmimmästä päästä, sillä kuka haluaisi olla joku teinipoptanssija vielä viisikymppisenä...parempiakin ammatteja on.

Äänestä
  • Onhan niitä jo, yksi tuollainen tyrkky Susanna Penttilä fiksaa kuviaan niin ettei tunnista, totuus kyllä näkyy tavallisista kuvista ja videoista.

    Eskohan on jo, mitä tarkalleen onkaan, mutta ajat sitten täyttänyt 40. Ei sen ikäinen enää mitenkään päin käy miksikään eroottiseksi esiintyjäksi, kun ei ole mistään erityisestä fetissigenrestä kyse, vaan tarkoitus olla yleisluontoisesti naisten silmille. Siinä pitää tietysti olla alle 30 mieluiten, poikkeustapauksessa käy vielä yli tuon, muttei joku 40-50 v. enää.

    Äänestä

Martti Kortelampi otti Eskon paikan runkseissa.

Äänestä
  • Martti vois ottaa mukaan muutaman "Miss" Helsinkinsä niin saataisiin runksien kanalaumaan lisää testosteronia.

    Äänestä

  • muutama shiimeili tois potkua väsyneeseen porukkaan!

    Äänestä

  • TRANNY SHITE

    Äänestä

BB-nico on myös saanut kengänkuvan perseeseensä hunkseista! Nyt bb-nicolla on aikaa jaella ilmapalloja.

Äänestä
  • nykyään bj-nico?

    Äänestä

  • Onks-tää-se-bisse kirjoitti:

    nykyään bj-nico?

    Pojankolleja ottaa päähän, kun kukaan ei heitä edes huomaa.

    Äänestä

  • Suuresti hierottaa sun mieshinkkejäs? Mikä 24/7 palstavahti sä oot? Homooooo!

    Äänestä

  • NeekerinPieru-pröz-prööf kirjoitti:

    Suuresti hierottaa sun mieshinkkejäs? Mikä 24/7 palstavahti sä oot? Homooooo!

    Pysy nyt penska nahoissasi.

    Äänestä

vanhat ukot täällä kirjoitelee eskosta...

Äänestä

Älkää kiusatko Eskoparkaa enää, on se jo kärsimyksistä osansa saanut ollessaan Martinan miehenä.

Äänestä

Missä bändissä tanssipoeka- Esco nykyään joraa?

Äänestä
  • Tanhu-Mateissa. Ryhmä esittää vanhoja perinnetanhuja 1800-luvulta. Mukana on myös Niko Nousiainen.

    Äänestä

  • Siellähän se Oulun Oudoissa, missä Kosonenkin.

    Äänestä

  • uuurutO-o kirjoitti:

    Tanhu-Mateissa. Ryhmä esittää vanhoja perinnetanhuja 1800-luvulta. Mukana on myös Niko Nousiainen.

    Pukkaako keikkaa. Olen 74-vuotias ja kiinnostunut kaikesta vanhasta, perinteisestä kulttuurista..

    Äänestä

  • Ei.

    Äänestä

No testo..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tanssipoeka-eläkkeelle kirjoitti:

Runksien tiedotteessa todetaan Eskon tuhonneen merkittävästi Runksien brändiä riippurinnoillaan. Varoituksista huolimatta asiaa ei pystytty tanssipojan taholta korjaamaan. Erottaminen koskee vain tanssitoimintaa. Esko kuitenkin pysyttelee yhä tiimin taustajoukoissa ns. booty babe-osaston kissana kundeille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu